Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
773.532
-1.58%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  İdil'de yaşlı çifte polis yardım etti

  İdil'de yaşanan çatışmalar nedeniyle evlerinde mahsur kalan yaşlı çifti polis kurtardı.
  • AA
  • 25.02.2016 - 15:29
  İdil'de yaşlı çifte polis yardım etti

  Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak'ın İdil ilçesinde, çatışmaların yaşandığı bölgenin yakınlarında oturan yaşlı çift, talepleri üzerine güvenlik güçleri tarafından güvenli şekilde bölgeden tahliye edilerek hastaneye götürüldü.

  İdil de yaşlı çifte polis yardım etti #1

  İdil'de yaşlı çifte polis yardım etti VİDEO

  OPERASYON DEVAM EDİYOR

  İdil'de PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan, "Şehit Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım Operasyonu" devam ediyor.

  Terör saldırılarından duydukları endişe ile binlerce vatandaşın terk ettiği ilçede kalan az sayıda vatandaşın da mağdur olmaması için hem sağlık hizmetleri hem de tahliyeleri konusundaki talepleri güvenlik güçlerince yürütülen çalışmalarla karşılanıyor.

  İdil de yaşlı çifte polis yardım etti #2

  YAŞLI ÇİFTE YARDIM ELİ

  Bu kapsamda, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışmaların yaşandığı Turgut Özal Mahallesi'nde yaşayan yaşlı bir çifte de güvenlik güçleri tarafından yardım eli uzatıldı.

  KOBRA İLE GİTTİLER

  Adile Naşit Bulvarı'nda oturan çiftin 155 Polis İmdat Hattını arayarak yardım istemesi üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. Yaşlı çiftin sağlık sorunlarının olabileceği düşüncesiyle zırhlı bir ambulans da hazırlandı.

  "Kobra" adı verilen zırhlı aracın koruduğu zırhlı ambulans Adile Naşit Bulvarına gitti.

  İdil de yaşlı çifte polis yardım etti #3

  GÜVENLİK GÜÇLERİNE TEŞEKKÜR

  Bölgenin güvenliği sağlandıktan sonra 67 yaşındaki H.B. ve eşiyle telefonla görüşüldü. Evlerinden çıkan yaşlı çift, polis ekipleri tarafından karşılandı. Yaşlı çiftin yanlarına aldıkları malzemeleri taşımalarına yardım eden polisler, çifte sağlık durumunu sordu. Genel sağlık durumlarının iyi olduğunu ancak eşinin biraz rahatsızlığı bulunduğunu ifade eden H.B, güvenlik güçlerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

  Evlerini yeni aldıkları için önceleri terk etmek istemediklerini dile getiren H.B, daha sonra çatışmalar nedeniyle evlerinden çıkmak için güvenlik güçlerinden yardım istediklerini söyledi.

  İdil de yaşlı çifte polis yardım etti #4

  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

  H.B, telefonla ulaştıkları polislerin hemen evlerine geldiğini anlatarak, kendilerine yardım eden polislere, "Allah sizden razı olsun" dedi. Çift daha sonra zırhlı ambulansa alınarak, güvenlik güçlerinin kontrolünde İdil Devlet Hastanesine getirildi. Çiftin, buradaki kontrollerinin ardından çatışmaların olmadığı bir mahalledeki akrabalarının evine götürüleceği belirtildi.

  İdil de yaşlı çifte polis yardım etti #5

  İdil de yaşlı çifte polis yardım etti #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir