Euro
15.3272
-0.05%
Dolar
13.4284
-0.07%
Altın
785.6940
-0.05%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
571.029
-2.02%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  İdris Naim Şahin: Cumhuriyet çocuğuyum ben

  CHP'li vekille komisyonda kavgaya tutuşan Şahin, vekile "Cumhuriyet çocuğuyum ben" diye bağırdı..
  • 18.10.2012 - 10:19
  İdris Naim Şahin: Cumhuriyet çocuğuyum ben

  İdris Naim Şahin: Cumhuriyet çocuğuyum ben #1

  Muhalefetin “eyalet sistemi getirdiği, büyükşehir başkanlarına valinin üstünde yetki verdiği, bin 500’den fazla belediyeyi kapattığı” gerekçeleriyle tepki gösterdiği tasarının görüşmelerinde zaman zaman gerilim tırmandı.

  TEMEL FIKRASI GİBİ

  CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde “İçişleri Bakanı Şahin Ordu’da yapımı süren inşaatın temel atma törenine katıldı” şeklinde bir haberin yer aldığını belirterek “Karadenizli hemşehrilerim alınmasın, ama bu bir Temel fıkrası gibi olmuştur” dedi.

  "GOOGLE'A BAKMADAN SÖYLE"

  Kesimoğlu’nun, “Bakan’ın gaflarıyla ilgili” geçen yıl Genel Kurul’da konuşma yaptığını söylemesi üzerine Şahin, “Gaf nedir diye sorsam herhalde bilemeyecektir. Google’a bakmadan gafın ne olduğunu söyle bakalım” dedi. Kesimoğlu da “Ben eğitimimi fakültede tamamladım, sizden eğitim dersi alacak halim yok. Sizin karşınızda ne partinizin ne ailenizin ne bakanlığınızın mensubu var. Benimle böyle konuşamazsınız” diye konuştu.

  "TEMEL FIKRASI DEYİP HİÇ KİMSEYİ AŞAĞILAMAYIN"

  Şahin, “Mesele gafsa ben sizin gafınızı da çok iyi bulurum ve bilirim. Temel fıkrası deyip hiç kimseyi aşağılayıp değerlendirme yapmaya hakkınız yok. Temel fıkrası da Dursun fıkrası da İdris fıkrası da bu memleketin kültürel değerleridir. Siz temel bile atamazsınız. Atılan temelleri de anlayamazsınız” diye konuştu. “Biz Cumhuriyet’in temellerini attık” diyen Kesimoğlu’na, Şahin, “Cumhuriyet’in temellerini ben attım. Cumhuriyet’in çocuğu benim. Senin tekelinde değil Cumhuriyet” karşılığını verdi. Komisyon Başkanı Muammer Güler, toplantıya ara vererek tartışmayı kesti.


  Görüş Bildir