İlber Ortaylı: Kenan Işık'ın durumu iyiye gidiyor

İlber Ortaylı: Kenan Işık'ın durumu iyiye gidiyor

İstanbul Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak ve tarihçi İlber Ortaylı, beyin kanaması geçiren ünlü tiyatrocu ve sunucu Kenan Işık'ın durumu hakkında bilgi aldı. Ortaylı, Işık'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

DURUMU İYİYE GİDİYOR

Spor salonunda çıktığında geçirdiği rahatsızlık sonucu yere düşüp başını betone çarparak beyin kanaması geçiren ünlü tiyatrocu ve TV sunucusu Kenan Işık'ın tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor. Yaklaşık 1 haftadır uyutulan ünlü sucunun durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Ünlü sunucuyu dostları da bir an olsun yalnız bırakmıyor. Sabah ve öğlen saatlerinde ünlü yönetmen Mehmet Aslantuğ, İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, ünlü tarihçi İlber Ortaylı ve Mazhar Alanson'un eşi Biricik Suden hastaneye gelerek Işık'ın durumu hakkında bilgi aldı.

''TEDAVİSİNE YOĞUN BAKIMDA DEVAM EDİLİYOR''

Işık'ın durumu hakkında kısa bir açıklama yapan İlber Ortaylı, “Beril ile görüştüm. Durumu iyiye gidiyor. Tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor” dedi. Günlerdir eşinden gelecek iyi bir haberi bekleyen Beril Işık ise gazetecilere verdiği bilgide, büyük kafa travmalarında, sonraki tedavinin uzun sürdüğünü ve beynin iyileşmesi için zaman tanındığını, en önemli durumun ise zaman ve sabır olduğunu söyledi.