Euro
15.565
0.19%
Dolar
13.7811
0.46%
Altın
789.11
0.33%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
707.433
-3.48%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  İletişim Başkanı Altun'dan 'sokağa çıkma yasağına' yanıt

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "OHAL ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı, seyahat kısıtlaması getirileceği söylentileri gerçeği yansıtmıyor" dedi.
  • AA
  • 17.03.2020 - 17:42
  • Güncelleme : 17.03.2020 - 17:42
  İletişim Başkanı Altun'dan 'sokağa çıkma yasağına' yanıt

  Türkiye'nin koronavirüs tedbirleri Avrupa'nın dilinde...

  Virüsle ilgili ilk vaka henüz çıkmadan alınan önlemler ve paylaşılan tüm bilgiler, bilinçli hareket etmek adına olumlu bir adım olarak görülüyor.

  Başarılı çalışmaların ardında şeffaflığın olduğu da aşikar...

  DİNAMİK VE ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs ile mücadelenin son derece şeffaf, kararlı ve akılcı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

  Devlet olarak virüsün ülkeye sirayetini asgari düzeyde tutmak için gece gündüz çalışmaları sürdürdüklerine dikkati çeken Altun, bu süreçte her fikir, öneri ve şikayetin en rasyonel şekilde değerlendirildiğini, dinamik ve çözüm odaklı yaklaşımların öncelendiğini vurguladı.

  HASSASİYET MÜCADELEYİ GÜÇLENDİRDİ

  Altun, vatandaşların mücadelenin her safhasında gösterdiği hassasiyetin kendilerini cesaretlendirdiğini ifade ederek, virüsle mücadelenin azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir başka boyutunun da iletişim olduğuna dikkati çekti.

  İletişim Başkanı Altun dan sokağa çıkma yasağına yanıt #1

  "SÖYLENTİLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

  İletişim araçlarının böylesine etkin kullanıldığı bir atmosferde oluşturulan dezenformasyonun önüne geçilmesinin oldukça önemli olduğunu değerlendiren Altun, "Koronavirüs konusunun ülkemizin gündeminde üst sıralara çıktığı ilk günden bu yana özellikle kısıtlayıcı bazı tedbirlerin alınacağı söylentilerinin, gerek sosyal gerekse konvansiyonel medyada kasıtlı olarak ön planda tutulmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz.

  Özellikle Olağanüstü Hal ilan edileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya da seyahat kısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizerek ifade etmek isteriz.

  Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz bu mücadelede vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinin yanında özgürlüklerini de koruma sorumluluğumuzun bulunduğu bilinciyle, resmi kaynaklar tarafından teyit edilmemiş hiçbir habere, bilgiye, duyuma ya da söylentiye itibar edilmemesini istirham ederiz." şeklinde konuştu.

  "DAYANIŞMA İLE ATLATILACAK"

  Altun, Türkiye'nin bu süreci de devlet millet dayanışmasıyla atlatacağına dair inançlarının tam olduğunu ifade etti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir