Euro
13.9286
-0.57%
Dolar
12.3606
-0.07%
Altın
712.8
-0.04%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
725.885
1.95%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  İlyas Salman: Bırakın özerklik ilan edilsin, size ne

  İlyas Salman: Bırakın özerklik ilan edilsin, size ne

  İlyas Salman, "Bırakın insanlar özerk yaşasın, size ne oluyor?" diyerek 1 Mayıs'ta Taksim'de toplanma çağrısı yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 22.02.2016 - 17:44

  salman

  Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) açıklamalarda bulunan İlyas Salman, iktidarı eleştirerek "Bırakın insanlar özerk yaşasın size ne oluyor? Nerenize batıyor?" diye sordu. Salman 1 Mayıs'ta da Taksim'de toplanma çağrısında bulunarak "Yeter ki halk gönülden istesin, hayal değil" diye konuştu.

  BIRAKIN ÖZERK YAŞASINLAR SİZE NE OLUYOR

  “Dağdaki insandan tutun köyünde yaşayan bir Kürt’ten Amasya, Ankara’da yaşayan Türk insanına kadar biz aslında aynı topraklar üzerinde yaşarız. İnsanlar kendi kültürleri, tarihleri ve dilleriyle birlikte özerk yaşasınlar size ne oluyor? Sizin nerenize ne batıyor? Sancınız ne, toprak mı kaybediyorsunuz? Ben evimde oturuyorum başka bir komşum gelip diyor mu ki ‘bu odayı da bana ver’. Kürt halkı kendi toprakları üzerinde oturuyor. Bırakın kendi kendilerini idare etsin.”

  1 MAYIS'TA TAKSİM'DE TOPLANIN

  Salman, bütün halkların örneğin 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda Kürdü, Türkü, Alevi ve Sünni’si ile bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu da belirterek, “Diyarbakır’da da kalenin etrafını dolduralım. Barış zincirini kuralım. Bunların hiç biri masal değil. Yeter ki halk gönülden istesin” dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir