Euro
15.3392
0.03%
Dolar
13.4359
-0.01%
Altın
785.1970
-0.12%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.871
-1.40%
5ºC
İstanbul
Hafif yağmur 5 C
  İngiltere Büyükelçisi Richard Moore CHP binasında

  İngiltere Büyükelçisi Richard Moore CHP binasında

  CHP Genel Merkezi'ne gelen İngiltere Büyükelçisi, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.
  • CHA
  • 25.06.2015 - 12:30

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore'u kabulünde, Suriye başta olmak üzere Ortadoğu'da yaşananlar ile Kıbrıs ve Avrupa Birliği (AB) konularının gündeme geldiği öğrenildi.

  DIŞ POLİTİKA HAKKINDA GÖRÜŞ ALDI

  CHP Genel Merkezi'ndeki kabulde, Moore, Kılıçdaroğlu'ndan, olası bir koalisyonda CHP'nin izleyeceği dış politika hakkında görüş aldı.

  Moore'un, "El Nusra'nın, El Kaide'den bağımsız olmadığı konusunda hassasiyet gösterilmesini" istediği görüşmede, Kılıçdaroğlu'nun, "Suriye'deki krizin, bir müzakere masası ile çözülebileceğini" söylediği ifade edildi.İngiltere Büyükelçisi Richard Moore CHP binasında #1

  "MÜZAKERE MASASINDA ESAD DA BULUNMALI"

  Kılıçdaroğlu'nun, Suriye'deki sorunun çözümü noktasında, müzakere masasında, birçok aktörün yanı sıra Rusya ve İran ile Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'in da bulunması gerektiğini vurguladığı kaydedildi.

  KOALİSYONDA CHP YER ALSIN

  Kıbrıs konusunun da gündeme geldiği toplantıda, Kılıçdaroğlu'nun, Kıbrıs Türklerinin haklarını koruyacak, AB sürecine yönelik olumlu adımların atıldığı bir politika üzerinde durduğu belirtildi.

  Moore'un görüşmede, CHP'nin kurulacak bir koalisyon hükümeti içerisinde yer almasının Türkiye ve bölge için önemli olacağı yönündeki düşüncelerini CHP'li yöneticilerle paylaştığı da aktarıldı.

  İngiltere Büyükelçisi Richard Moore CHP binasında #2

  İngiltere Büyükelçisi Richard Moore CHP binasında #3


  Görüş Bildir