Euro
10.8956
0.41%
Dolar
9.3457
0.16%
Altın
533.62
0.72%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
581.858
0.32%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  İpekböceği'ne Başbakan'dan test

  Türkiye'nin ilk yerli tramvayı "İpekböceği"nin ilk test sürüşünü Başbakan Erdoğan yapacak.
  • 27.11.2012 - 15:08
  İpekböceği'ne Başbakan'dan test

  İpekböceği ne Başbakan dan test #1

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde üretim çalışmaları devam eden Türkiye'nin ilk yerli tramvayı ''İpekböceği''nin testlerinin tamamlanma aşamasına geldiği, gerekli onayın alınmasından sonra raylara indirilecek demir yolu aracının ilk test sürüşünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı bildirildi.

  "ARAÇ RAYA İNDİĞİNDE HABER VERİN"

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaray Bakım Merkezi'ndeki test çalışmaları süren Türkiye'nin ilk yerli tramvayı ''İpekböceği''nin dinamik testlerinin bitme aşamasında olduğunu söyledi. Testlerin bitmesinin ardından aracın raya konup, sürüşlerinin yapılacağını belirten Altepe, şöyle konuştu:

  ''Başbakanımız daha o zaman söz vermişti. Geçtiğimiz günlerde Ankara'daki son il başkanları toplantısında kendisiyle bir kez daha bu konuyu görüştük. Tramvay çalışması hakkında kendisine bilgi verdim. İlk test sürüşü için kendisini Bursa'ya davet ettim. O da kabul etti. 'Araç raya indiğinde ona göre program yapın, gelip sürelim' dediler. Biz de ona göre programımızı ayarlayacağız. Gerekli tüm işlemler yapıldıktan sonra inşallah Sayın Başbakanımız Bursa'ya gelecek ve ilk sürüşü kendisi yapacak.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir