Euro
15.2635
-0.05%
Dolar
13.4953
0.18%
Altın
796.38
0.35%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
471.923
-3.23%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  İran sınır karakollarını PJAK'a verdi iddiası

  İran sınır karakollarını PJAK'a verdi iddiası

  Teslim olan bir terörist, ifadesinde önemli bilgiler verdi.
  • 09.10.2012 - 21:45

  İran sınır karakollarını PJAK a verdi iddiası #1

  Teslim olan bir terörist, çarpıcı iddialarda bulundu. Önce dağa terörist kazandırılıyor. Sonra o teröristler saldırıya gönderiliyor. Amaç teröristlerin dağa çıkar çıkmaz öldürülmesi ve ailelere cenazelerin gitmesi. Bu yolla ailelerin devlete tepki duymasının sağlanması hedefleniyor. Tüm bu planlar Hakkari Şemdinli'de teslim olan bir teröristin ifadeleriyle ortaya çıktı.

  "İRAN PJAK İLE ANLAŞTI" İDDİASI

  İfadelerde sadece bu hain plan yoktu. Teröristin iddiasına göre terör örgütünün İran kanadı PJAK, İran'la anlaşma yaptı. Anlaşma gereği İran sınırdaki karakollarını terör örgütüne bıraktı. Böylelikle terör örgütü, İran ve Rusya yapımı ağır silahlara sahip oldu. Şemdinli'de yapılmak istenen büyük saldırılarda bu ağır silahlar kullanıldı.

  FEHMAN HÜSEYİN'DEN "SURİYE SINIRINDA EYLEM" TALİMATI

  Kadın teröristin anlattıklarına göre Suriye uyruklu terörist ele başı Fehman Hüseyin, Suriye sınırında kanlı saldırılar talimatı verdi. Yaklaşık 700 kişilik bir grup, terör örgütünün Suriye kanadına destek için gönderildi. Hedef sınır bölgesinde olaylar çıkarıp dikkatleri buraya toplamak ve örgüt üzerindeki baskıyı azaltmak. Kadın terörist itiraflarında son olarak kırsalda teröristlerin çok zor şartlar altında yaşamaya çalışırken Kandil'deki elebaşları sefa içinde olduğunu söyledi. Kadın terörist gerçeklerin farkına vardıktan sonra uygun bir anı kollayıp kaçtığını ve güvenlik güçlerine teslim olduğunu ifade etti.


  Görüş Bildir