Euro
10.0624
-0.74%
Dolar
8.4548
-1.09%
Altın
497.95
0.24%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.621
-1.76%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C
  İran'dan Kuzey Irak'a hava ambargosu

  İran'dan Kuzey Irak'a hava ambargosu

  Referandum gerilimi büyüyor. Kuzey Irak'tan kalkan uçaklar İran'ın hava sahasına giremeyecek.
  • 24.09.2017 - 15:03

  İran Yüksek Güvenlik Konseyi, Bağdat yönetimin isteği üzerine İran hava sahasını Kuzey Irak'tan kalkan tüm uçaklar için kapattığını duyurdu.

  Ekran görüntüsü: Canlı radar kayıtlarına göre son uçuş Erbil'den Tahran'a gerçekleştiİran dan Kuzey Irak a hava ambargosu #1

  BARZANİ'YE YAPTIRIMLAR BAŞLADI

  Bu, uluslararası çevrelerden Barzani yönetimine karşı atılan ilk adım oldu.

  Fakat referandum yapıldığı takdirde en sert önlemlerin Türkiye'den gelmesi bekleniyor. Çünkü askeri müdahale seçeneği masada ve askeri müdahale sırasında operasyona katılacak birlikler 7 gündür sınır kapısında  tatbikatta...

  REFERANDUM YAPILIRSA SINIRLAR KAPATILIR

  İran Ulusal Güvenlik Yüksek Şurası Sözcüsü Husrevi, İran hava sahasının IKBY'ye kapatıldığını, referandumun yapılması halinde ise kara sınırlarının da kapatılacağını duyurdu.

  İran dan Kuzey Irak a hava ambargosu #2

  SANDIKLAR KURULUYOR

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, Irak Federal mahkemesi tarafından 'anayasaya aykırı' bulunan sözde 'bağımsızlık referandumu' için tüm hazırlıkların tamamladığını ve yarının tatil ilan edildiğini duyurdu. Bu fotoğrafta görevlilerin Süleymaniye kentindeki Şirin Ortaokulu'nda seçim hazırlıklarını tamamlamaya çalıştığı görülüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir