Petrol
111.36
-0.61%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.400
0.95%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C
  İrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya

  İrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya

  Sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı'na gelen İrlandalı boksör, dövdüğü Aksaray esnafıyla göz göze geldi.
  • Ajanslar
  • 29.03.2016 - 11:11

  Aksaray'da 5 ay önce su almak isterken su şişelerinin yere dökülmesiyle başlayan tartışma, sonrasında esnaf ile girdiği kavgada tek başına verdiği mücadeleyle gündem olan Kuveyt asıllı İrlandalı Mohammed Fadeldabbous'un karıştığı olayla ilgili açılan davanın ilk duruşması görüldü.

  DÖVDÜĞÜ ESNAFLA GÖZ GÖZE GELDİ

  Fadeldabbous, sabah saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayına avukatıyla birlikte geldi. Fadeldabbous'un, duruşma salonu önünde beklerken dövdüğü Aksaray esnaflarından biriyle göz göze gelmesi dikkat çekti.

  İrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya #1

  "HAYATIMI KURTARMAYA ÇALIŞIYORDUM"

  Duruşmada ifade veren İrlandalı Fadeldabbous su almak isterken olayların çıktığını savundu:

  Dolabı açmak istediği sırada suların devrildiğini belirten Fadeldabbous, "Sular devrilince büfedeki kişi elindeki sopa ile bana saldırmak istedi. Elindeki sopayı alarak uzağa attım. Şok olmuş sersemlemiş haldeydim. Üzerime gelen insanları uzaklaştırmaya çalışıyordum. Kimler saldırdı hatırlamıyorum. Hayatımı kurtarmaya çalışıyordum. Bütün bunlar su şişesi için oldu. Bir kişi arkamdan bıçaklamaya çalıştı"dedi.

  İrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya VİDEO

  "BOKSÖR DEĞİLİM MİKE TYSON HAYRANIYIM”

  İlk kavganın ardından oteline yöneldiğini ancak altın kolyesinin ve telefonunun olmadığını fark ettiğini anlatan Fadeldabbous, bu sırada kendisine yeniden saldırıldığını iddia etti. Zincirini ve telefonunu istediğini, amacının kavga olmadığını aktarmaya çalıştığını belirten Fadeldabbous "Yeniden saldırdılar. Yere düşmüş olsaydım işimi bitirirlerdi” diye konuştu. Fadeldabbous hakimin sorusu üzerine, boksör olmadığını ancak ünlü boksör Mike Tyson hayranı olduğunu ifade etti.

  İrlandalı turist tüm esnafı dövdü İZLE

  İrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya #2

  ESNAF: DÜKKANIMI MÜDAFAA ETTİM

  Duruşmada ifade veren büfe sahibi Şenol Palan ise İrlandalı Fadeldabbous'u suçladı. Olaydan önce bir müşterinin gelerek alkol istediğini, ancak alkol olmadığını söylemesi üzerine homurdanarak dükkandan çıktığını anlatan Palan "Daha sonra 3 kişi olarak geldiler. Dolabı açmak vardır birde çekmek vardır. Arkadaş bana da mı vermeyeceksin diyerek çekti dolabı. Diğer arkadaşları da kapı tarafındaydı. Ben de elimde sopa ile dışarı çıktım. Dükkanıma zarar vermeye gelmişlerdi. Dükkanımı müdafaa ettim” dedi.

  "SOPAYLA VURAMADIM ZATEN"

  Müşteki sanık Fadeldabbous'a sopa ile vurmak istediğini anlatan müşteki sanık Şenol Palan "Sopayla vuracağım sırada sopayı aldı. Vuramadım zaten. Sonra olay nasıl büyüdü bilmiyorum. Ben dükkanda yalnız olduğumdan dükkana girdim. Bir daha sopayla vurmadım” dedi. Olay anına ilişkin güvenlik kamera görüntülerine mahkemeye sunan Palan "Biz yabancı düşmanı değiliz. Ama başka ülkede biz böyle bir şey yapsak bize en ağır cezayı veriler. Onlar dükkan basmaya geliyor” diye konuştu.

  "YEDİĞİM DAYAKTAN SONRA KENARA ÇEKİLDİM”

  Duruşmada ifade veren Şerafettin Özbey ise bölgede çok sayıda mültecinin olduğuna dikkat çekerek "Sık sık hırsızlık olayları oluyordu. Yine öyle bir olay sanarak müdahale etmeye çalıştım” dedi. Seyyar satıcılık yaptığını aktaran Özbey, "Görüntülerde görülüyor. Yumruk atmaya çalıştım ancak yediğim dayaktan sonra kenara çekildim” dedi.

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Mahkeme, olaya karışanların tespiti için güvenlik kamera görüntülerinin bilirkişiye gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  ESNAFLAR 7 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE YARGILANIYOR

  54 Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, esnaflar Şenol Pala ve Şerafettin Özbey 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

  İrlandalı boksörün dövdüğü 3 esnaf için hapis istemi haberiİrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya #3
  Aksaray'da esnafı döven İrlandalı turist konuştu haberiİrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya #4
  İrlandalı turistten dayak yiyen esnaf konuştu haberiİrlandalı boksör adliyede Aksaray esnafıyla karşı karşıya #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir