Petrol
99.7
2.36%
Euro
18.5305
0.63%
Dolar
17.9446
0.42%
Altın
1.033
0.31%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
437.230
1.99%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  İslamofobi Erdoğanfobi'ye dönüştürülüyor

  Prof. Dr. Abdus Samed Roman, İslam coğrafyasının umudu haline gelen Türkiye'ye karşı Avrupa'nın bu kez "Erdoğanfobi" ürettiğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 22.05.2017 - 05:59
  İslamofobi Erdoğanfobi'ye dönüştürülüyor

  İspanya Sevilla'daki 3. Uluslararası Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu'na Amerika, Kanada, İngiltere, Fas, İspanya ve Endonezya'dan gelen akademisyenler Müslüman karşıtlığı ve ırkçılık gibi çağın yükselen hastalıklarına karşı dünyaya birliktelik çağrısında bulundu.

  3 DİN, YÜZYILLARCA ENDÜLÜS'TE BARIŞ İÇİNDE YAŞADI

  Sempozyumda, farklı din ve etnik kökene sahip insanların birlikte yaşama kültürünü hakim kılmanın formülünün Müslüman, Hıristiyan ve Yahudilerin yüzyıllarca birlikte yaşadığı Endülüs medeniyetinde saklı olduğu vurgulandı.

  "İSLAMOFOBİ, ERDOĞANFOBİ'YE DÖNÜŞÜYOR"

  Sempozyumda konuşan, Granada Üniversitesi'nden Prof. Dr. Abdus Samed Roman ise Türkiye'nin son dönemde öne çıkması nedeniyle pek yakında İslamofobi'den ziyade "Erdoğanfobi"den bahsedileceğinin altını çizdi. Roman, "Çünkü Müslüman coğrafyası umudunu Erdoğan'a bağlamış durumda. Bunu bilen Avrupalı politikacılar yeni bir 'Erdoğanfobi' oluşturmaya çalışıyorlar." dedi.

  İslamofobi Erdoğanfobi ye dönüştürülüyor #1

  Sempozyumu düzenleyen Türkiye İmam Hatipliler Vakfı'nın Genel Başkanı Ecevit Öksüz, birlikte yaşama kültürü ve Endülüs ruhunun İslamofobi'nin aşılmasında önemli olduğunu kaydetti.

  İslamofobi Erdoğanfobi ye dönüştürülüyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir