İsmet Yılmaz Meclis'i bilgilendirdi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye'de yaşananlar hakkında Meclis'i bilgilendirdi.

Halkın ve devletin güvenliği için her adımın atılacağını belirten Bakan Yılmaz, Türkiye'nin bir savaş istemediğini sözlerine ekledi.

PYD/YPG RUSYA'NIN MAŞASI HALİNE DÖNDÜ

İsmet Yılmaz'ın konuşmasından satır başları;

"PYD/YPG burada bir fırsat görmektedir. Biz uyardık. Rusya ile eşgüdüm halinde Minnağ üssünü ele geçirdiler. Azez sınırmızın yanı başındadır. Bu saldırlar mülteci akınını artırmaktadır. Arap ve Türkmenlerin yaşadığı bölgede kimin taşeronluğu yapılmaktadır. PYD/YPG Rusya'nın maşası haline dönmüştür.

Yılmaz: Halkımızın, devletimizin güvenliği için her adımı atarız VİDEO

"KÜRTLERE KARŞI BİR TUTUM DEĞİL"

Topçu birliklerimiz angajman kuralları çevresinde bölgeyi vurmaktadır. Kürtlere karşı bir tutum değildir. Halepçe'ye kimyasal silahla saldırıldığında 500 bin kişiyi kabul eden biziz. Kobani işgal edildiğinde Kürt kardeşlerimizi de misafir eden biziz.

İsmet Yılmaz Meclis'i bilgilendirdi

"DEVLETİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN HER ADIMI ATARIZ"

Bizim tutumumuzun meşru bir temeli var. Türkiye kendi güvenliği için her türlü önlemi alır. Halkımızın, devletimizin güvenliği için her adımı atarız. Müttefik ülkeleri bilgilendirdik. İnsani durumunda daha da kötüleşmesi, mülteci akınını engellemek ve Suriye'deki muhaliflerin yanında olduğumuzu göstermemiz gereklidir.

"TÜRKİYE BİR SAVAŞ İSTEMEMEKTEDİR"

Bununla birlikte terörle mücadelemiz devam edecektir. Sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getireceğiz. Türkiye bir savaş istememektedir. Bu doğrultuda çalışıyoruz. Bu milletin hakkı ve hukukunu korumak için adım atmaktan çekinmeyeceğiz."