Petrol
84.94
2.51%
Euro
17.8061
0.41%
Dolar
18.4829
0.04%
Altın
972.13
0.95%
Borsa
3263
0.08%
Bitcoin
375.873
5.85%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  İsrail neden Mescid-i Aksa'ya saldırıyor

  İsrail neden Mescid-i Aksa'ya saldırıyor

  Akademisyen Bora Bayraktar, İsrail'in neden Mescid-i Aksa'ya saldırdığını anlattı.
  • 05.11.2014 - 21:11

  İsrail neden Mescid-i Aksa ya saldırıyor #1

  Son bir haftadır Mescid-i Aksa'da şiddetle tırmanan gerilim, İsrail askerlerinin camiye postallarıyla girmesinin ardından son noktaya ulaştı. 1967'den bu yana ilk defa ibadete kapatılan Mescid-i Aksa geriliminin detaylarını Habertürk kanalına çıkan akademisyen Bora Bayraktar anlattı.

  3.İNTİFADA'YA SEBEP OLABİLİR

  Kudüs'ün sadece Filistinliler açısından değil İslam dünyası ve diğer üç din açısından hassas mir mekan olduğunu vurgulayan Bayraktar, "daha önce 4-5 yıl süren bir gerginliğin fitilini ateşleyen Kudüs, bugün de benzer bir noktaya taşıyabilir" dedi.

  İsrail neden Mescid-i Aksa'ya saldırıyor İZLE

  MESCİD-İ AKSA MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ

  Kudüs'ün Müslümanlar için önemini anlatan Bayraktar, "Kudüs Mekke ve Medine'den sonra Müslümanlar için en kutsal mekandır. İslam inancına göre Hz. Muhammed'in miraca yükseldiği mekandır. Aynı zamanda da Müslümanların ilk kıblesidir. Dolayısıyla tüm Müslüman dünyası bir çok problemle uğraşmasına rağmen hepsini bir kanra bırakıp buraya yoğunlaşacaktır" dedi.

  MESELE KUDÜS'ÜN YAHUDİLEŞTİRİLMESİ

  Mescid-i Aksa'da tırmanan gerilimin arkasında İsrail'in gizli politikası olduğunu vurgulayan Bayraktari "Özellikle Ariel Şaron'dan sonra İsrail politikası tamamen sağa kaydı. Böyle bir kompozisyonda tırmandırarak temel hedef olan Kudüs'ün Yahudileştirilmesi meselesi var" dedi.

  HAREM-İ ŞERİF'İ YIKARAK ÜÇÜNCÜ TAPINAĞI YAPMAK İSTİYORLAR

  Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü;

  "Her sene Arap nüfusunun giderek itildiğini, azaldığını belli bir noktaya sıkıştığını ve giderek şehrin iki kimlikli yapısının yok edildiğini görüyoruz. Bu Yahudileştirme politikasıdır. Aşırı sağcıların bir hedefi var; Harem-i Şerif'i yıkarak buraya buraya üçüncü tapınağı yapmak.Yıllar önce Netanyahu'yla röportaj yapmıştım ve onun ofisinde bu üçüncü tapınağın krokisi vardı. Yani Netanyahu da bu mantalitede bir insan dolayısıyla bu tür çıkışların yapılması sürpriz değil"

  İsrail Mescid-i Aksa'yı bastı İZLE 


  Görüş Bildir