Euro
10.1421
-0.19%
Dolar
8.6484
-0.19%
Altın
494.13
0.52%
Borsa
1.386
-0.43%
Bitcoin
369.917
-3.69%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  İstanbul Otogarı'nda bekleyen sığınmacılar eylem yaptı

  Edirne üzerinden Avrupa'ya gitmek için Büyük İstanbul Otogarı'na bekleyen sığınmacılar, Avrupa ülkelerini protesto etti.
  • AA
  • 20.09.2015 - 08:29
  İstanbul Otogarı'nda bekleyen sığınmacılar eylem yaptı

  İstanbul Otogarı nda bekleyen sığınmacılar eylem yaptı #1

  Sosyal medyada beş gün önce yayılan "Almanya'nın 400 bin sığınmacıyı gece yarısına kadar alacağı" söylentisi üzerine Edirne'ye gitmek için Büyük İstanbul Otogarı'na gelen sığınmacıların bekleyişi devam ediyor.

  3 BİN SIĞINMACI BEKLİYOR

  Kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu yaklaşık 3 bin sığınmacı, otogarın içindeki Cumhuriyet Camisi avlusundaki alanda bekletiliyor. Alandan ayrılan kimi sığınmacılar, tekrar alana alınmazken, diğer şehirlerden gelen bir grup sığınmacıyla cami avlusu dışında beklemelerini sürdürüyor.

  İstanbul Otogarı nda bekleyen sığınmacılar eylem yaptı #2

  BAYRAKLI PROTESTO

  Çevik kuvvet ekipleri, hem alandan ayrılan hem de yeni gelen sığınmacıların cami avlusundaki alana girişine izin vermiyor. Avluya alınmayan sığınmacılar, Arapça ve İngilizce sloganlar atarak, Avrupa Birliği (AB) ve AB üyesi ülkelerin bayraklarıyla eylem yaptı.

  İstanbul Otogarı nda bekleyen sığınmacılar eylem yaptı #3

  DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YERE YATTILAR

  Eylem sırasında, 2 Eylül'de Bodrum'dan botlarla Yunanistan'a geçmeye çalışırken hayatını kaybeden Aylan Kurdi ve diğer çocuklara dikkati çekmek için kimi çocuklar yere yattı ve üzerilerine AB ile AB üyesi ülkelerin bayrakları atıldı.

  İstanbul Otogarı nda bekleyen sığınmacılar eylem yaptı #4

  GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR

  İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri, otogarda bekleyen sığınmacılara kumanya dağıtırken, polisin otogardaki güvenlik önlemleri de sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir