Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.857
0.90%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  İstanbul Valiliği'nden Alman Konsolosluğu'na tepki

  İstanbul Valiliği'nden Alman Konsolosluğu'na tepki

  İstanbul Valiliği'nden Alman Konsolosluğu'nun bomba ihbarı üzerine yaptığı çağrı ile ilgili açıklama geldi.
  • Ajanslar
  • 17.03.2016 - 13:15

  İstanbul Valiliği nden Alman Konsolosluğu na tepki #1

  İstanbul Valiliği; Özel Alman Lisesi, Ankara'daki Almanya Büyükelçiliği ile İstanbul'daki Almanya Başkonsolosluğu'nun güvenlik gerekçesi ile kapatılmasının ardından açıklama yaptı.

  "KURUMLARLA İRTİBATA GEÇMEDEN.. "

  Açıklamada, "Ülkemizde bulunan bazı yabancı ülke temsilciliklerinin "teyide muhtaç duyumlarına" dayalı olarak ve yetkili kurumlarla irtibata geçmeden tedbirler geliştirmeye çalıştığı ve kamuoyumuzu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu görülmektedir" denildi.

  BU TÜR HABERLER KASITLI YAYILIYOR

  "Bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde ve özellikle sosyal medyada, ülkemizde son zamanlarda maruz kalınan terör olayları sebebiyle kamuoyumuzda oluşan hassasiyeti kullanarak halkımızı tedirginlik ve endişeye sevk edebilecek şekilde haber veya mesajların yayılmaya çalışıldığı görülmektedir. Bu tür haber veya mesajların, terör örgütlerine müzahir kişilerce ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmak amacıyla ve kasıtlı olarak yayılmaya çalışıldığı kamuoyumuzun malumudur.

  ART NİYETLİ HABERLERİN YAYGINLAŞMASINA ALET OLMAYIN

  Ayrıca sosyal medyada iyi niyetli vatandaşlarımızın farkında olmadan bu tür art niyetli haberlerin yaygınlaşmasına alet oldukları anlaşılmaktadır. Bu çerçevede ülkemizde bulunan bazı yabancı ülke temsilciliklerinin de “ teyide muhtaç duyumlarına" dayalı olarak ve yetkili kurumlarla irtibata geçmeden tedbirler geliştirmeye çalıştığı ve kamuoyumuzu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu görülmektedir.

  GAYRI CİDDİ HABERLERİ DİKKATE ALMAYIN

  Devletimiz, binlerce yıllık devlet tecrübesine dayalı olarak bütün kurumlarıyla her türlü olumsuzluğun üstesinden gelecek güç ve kararlılığa sahiptir. Halkımızın sadece yetkili mercilerin yapacağı resmi açıklamalara itibar etmesini, kaynağı ve amacı kuşkulu sansasyonel ve gayri ciddi haber ve söylentileri dikkate almamalarını kamuoyuna saygı ile duyururuz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir