Petrol
95.88
2.38%
Euro
18.3493
0.40%
Dolar
18.0972
0.83%
Altın
1.027
1.03%
Borsa
3004
0.81%
Bitcoin
428.143
0.81%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  İstanbul'da 19 ilçede okullar tatil

  İstanbul'da 19 ilçede okullar tatil

  İstanbul Valiliği, karar yetkisini ilçe kaymakamlıklarına bırakarak şehir genelinde yarın eğitim ve öğretime devam edileceğini duyurdu. Ardından 19 ilçeden tatil haberleri geldi.
  • Haber Merkezi
  • 19.02.2015 - 19:19

  İstanbul da 19 ilçede okullar tatil #1

  İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı etkisini kaybettiği için yarın eğitim ve öğretime devam edileceğini duyurdu.

  KAYMAKAMLIKLAR KARAR VERECEK

  Valilik açıklamasında ayrıca, ilçelerde yağan kar miktarındaki farklılıkların mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi konusunda kararın ilçe kaymakamlıklarına bırakıldığı bildirildi.

  19 İLÇEDE OKULLAR TATİL

  İstanbul'da Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Arnavutköy, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal, Ataşehir, Bayrampaşa ve Çatalca ilçelerinde, kaymakamlıklarca eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

  11 İLDE DAHA OKULLAR TATİL EDİLDİ

  Diğer yandan, Bolu, Kırşehir, Bilecik, Kütahya, Kayseri, Balıkesir, Sivas, Kocaeli, Denizli, Antalya ve Konya'nın bazı yerlerinde okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil edildi.

  BOLU

  Bolu'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okulların tatil edildiği bildirildi.

  Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle öğrencilerin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak il genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 20 Şubat Cuma ara verildiği belirtildi.

  Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

  KIRŞEHİR

  Kırşehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle Akçakent ilçesindeki tüm okullar ile merkez ve diğer ilçelere bağlı köy ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildi.

  Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik tahminler çerçevesinde il genelinde devam eden kar yağışının etkisini sürdüreceği, hava sıcaklığında yaşanacak aşırı düşüşe bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artmasının beklendiği belirtildi.

  Açıklamada, bu nedenle Akçakent ilçesindeki tüm okullar ile merkez ve diğer ilçelere bağlı köy ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitim ve öğretime 20 Şubat Cuma ara verildiği kaydedildi.

  BİLECİK

  Bilecik'in bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

  Bilecik merkez ile Gölpazarı ilçesine bağlı köylerde taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler ve Bozüyük, Pazaryeri, İnhisar ilçelerindeki tüm okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Şubat Cuma eğitime ara verildi.

  KÜTAHYA

  Kütahya'nın Emet ilçe merkezi ile köylerinde eğitime ara verildi.

  Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, dün geceden beri devam eden kar yağışı nedeniyle olumsuz hava şartlarının oluştuğu, bu yüzden de Emet ilçe merkezi ile köylerinde eğitim veren tüm ilk ve orta dereceli okulların 20 Şubat Cuma tatil edildiği bildirildi.

  KAYSERİ

  Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde kar nedeniyle eğitime ara verildi.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Yahyalı ilçesindeki okulların kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Şubat Cuma tatil edildiği bildirildi.

  BALIKESİR

  Balıkesir'in Dursunbey, Sındırgı, Susurluk, Bigadiç ve Kepsut ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve fırtınanın ulaşımda aksamalara yol açması nedeniyle Dursunbey, Susuruluk ve Kepsut'ta ilk ve orta dereceli okullar, Sındırgı ile Bigadiç'te ise taşımalı sistemle eğitim verilen kurumlarda 20 Şubat Cuma eğitim ve öğretime ara verildi.

  SİVAS

  Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

  Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle öğrencilerin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için il genelindeki okullarda eğitime 20 Şubat Cuma ara verildiği belirtildi.

  Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

  KOCAELİ

  Kocaeli'nde kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime ara verildi.

  Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının devam edeceği ifade edilerek, il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 20 Şubat Cuma ara verildiği bildirildi.

  Açıklamada, kamuda çalışan engellilerle hamilelerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

  DENİZLİ

  Denizli'nin 5 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

  Valilikten yapılan açıklamada, meydana gelebilecek aksaklıklar göz önüne alınarak 20 Şubat'ta Çal, Çardak, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi.

  Açıklamada, bu ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacakları duyuruldu.

  ANTALYA

  Antalya'nın Akseki ilçesinde, elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.

  Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 20 Şubat Cuma günü tatil edildi.

  KONYA

  Konya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi.

  Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okulların 20 Şubat Cuma tatil edildiği bildirildi.

  Açıklamada, kamuda çalışan engelliler, hamileler, malul ve gazilerin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir