İstanbullu neye uğradığını şaşırdı

İstanbullu neye uğradığını şaşırdı

Bazı sürücülerin araçlarını park edip yağışın bitmesini bekledikleri görüldü. Meteoroloji yetkilileri ise saat 18:00'a kadar yağışın şiddetini azaltarak süreceğini belirtti. Yarın ise Şile ve Ümraniye dışında yağış beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün İstanbul dahil olmak üzere kuzeybatı kesimlerinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ,Kocaeli, Yalova, Sakarya, Zonguldak, Düzce ve Bartın'da) görülecek gökgürültülü sağanağın kuvvetli olacağını açıklamıştı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖĞLEDEN SONRA ETKİLİ OLDU

İstanbul'da ise sağanak yağış öğleden sonra etkili oldu. Yağmura yolda yakalanan sürücüler, araçlarını park edip yağmurun dinmesini bekledi.

SELE KARŞI UYARI

Yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Açıklamada, Çanakkale'nin merkezi ile Bozcaada, Gökçeada, Biga, Çan,Gelibolu, Lapseki, Ezine ve Ayvacık ilçelerinde de gökgürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

Balıkesir'in Gönen, Bandırma, Manyas, Erdek ve Marmara Adası'nda da kısa süreli kuvvetli gökgürültülü sağanak uyarısı yapılırken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği kaydedildi.

BURSA'DA FIRTINA VE KUVVETLİ YAĞIŞ

Bursa'nın Karacabey İlçesindeki fırtına ve dolu yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yeni Mahalle'deki ve Saadet Mahallesi'ndeki bazı evleri su bastı. Aşırı yağış nedeniyle bazı mahallelerdeki yer altı şebekesi iflas etti. Fırtınanın şiddetiyle kopan ağaç dalları, evlerin çatılarına hasar verdi.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, yaptığı açıklamada, hasadı devam eden domateste ve mısırda ciddi zarar olduğunun bilgisini aldıklarını kaydetti.