Petrol
92.72
-2.50%
Euro
18.2279
-0.14%
Dolar
17.9262
-0.18%
Altın
1.024
-0.34%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.650
-1.41%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm

  Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün İstanbul’un trafiğine çözüm olacağı ifade edilen mega projeyi açıklayacak.
  • 27.02.2015 - 04:50
  İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm

  İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm #1

  İstanbul’un trafiğini rahatlatmayı hedefleyen ve ‘mega’ olarak tanımlanan proje bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanıyor. ‘Dünyanın gözü bu 3 katta’ başlığı ile gazete ve televizyon reklamları ile duyurulan proje uzun zamandır sır gibi saklanıyordu. Daha önce birkaç kez Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından gündeme getirilen proje ile ilgili herhangi bir detay verilmemişti. Elvan, “İstanbul’un trafiğini rahatlatmaya yönelik olarak bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Sayın Başbakanımızla birlikte açıklamayı düşünüyoruz. İstanbul trafiğini rahatlatacak sürpriz bir proje, mega proje ve İstanbul trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacak olan bir proje” demişti.

  Nitekim dün Ulaştırma Bakanlığı’ndan gönderilen davet mektubunda “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla İstanbul’a yapılacak yeni muhteşem projenin lansmanına katılımınızdan onur duyarız” denilerek İstanbul Kongre Merkezi’nde projenin açıklama zamanının geldiği duyuruldu.

  İstanbul trafiğine çözüm olarak gündeme gelen proje, “Dünyanın gözü bu üç katta” diye duyuruldu.

  İKİ KÖPRÜ ARASINDAN "3 KATLI TÜP GEÇİT" İDDİASI

  Bakan Elvan’ın sır gibi sakladığı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açıklanacak olan proje ile ilgili çeşitli söylentiler bulunuyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki köprü arasında bir yeni tüp geçit yapılacağı açıklamalarına dayanıyor. Söylentilere göre Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin arasındaki bölümde denizin altında yapılacak olan yeni hatta gidiş ve geliş yönünde karayolu hattı ve ortada da bir raylı sistem bulunacak. Bu hat Anadolu ve Avrupa yakasındaki metro hatlarına direkt olarak bağlantıyı sağlayacak.

  İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir