Euro
10.1762
0.36%
Dolar
8.6723
0.29%
Altın
491.06
0.62%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
379.499
-7.93%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  İyi Parti'den CHP'nin İzmir adayına tepki

  İyi Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesinin ardından tepki gösterdi.
  • Haber Merkezi
  • 28.01.2019 - 14:14
  • Güncelleme : 28.01.2019 - 14:14
  İyi Parti'den CHP'nin İzmir adayına tepki

  31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için kurulan CHP-İyi Parti ittifakı, CHP'nin dün açıklanan İzmir adayıyla birlikte çatırdamaya devam ediyor.

  CHP'nin İzmir'de aday gösterdiği Tunç Soyer, 12 Eylül askeri darbe döneminde Alparslan Türkeş dahil onlarca ülkücünün idamını isteyen askeri savcı Albay Nurettin Soyer'in oğlu.

  "TEPKİYLE KARŞILANDI"

  Bu nedenle İyi Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesinin ardından yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi'nde Sayın Soyer'in aday gösterilmesi, parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır." dedi.

  İyi Parti den CHP nin İzmir adayına tepki #1

  İyi Parti'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar ifade edildi:

  "KUCAKLAYICI BİR ADAY BEKLİYORDUK"

  "İzmir İyi Parti olara,k CHP PM'nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz. İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak, bir iş birliğine gidilmiştir. (...)

  Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM'de Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır.

  ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN

  Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer, kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır."

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir