Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
517.150
1.34%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Japon gazetecinin son görüntüleri

  Halep'te çatışmaların ortasında kalarak hayatını kaybeden Japon savaş muhabirinin son görüntüleri ortaya çıktı.
  • 22.08.2012 - 16:35
  Japon gazetecinin son görüntüleri

  Japon gazetecinin son görüntüleri #1

  Suriye’nin Halep kentindeki çatışmaların ortasında kalarak hayatını kaybeden Japon savaş muhabiri Mika Yamamoto 'nun son görüntüleri ortaya çıktı.

  Yamamoto'nun çalıştığı Japon Haber ajansı Japan Press tarafından yayınlanan görüntülerde, 45 yaşındaki gazeteci beraberindeki meslektaşlarıyla birlikte bombardımana maruz kalan bir mahalleye giderken görülüyor. Gazetecileri taşıyan araçta, üç gündür kendisinden Haber alınamayan El Hurra muhabiri Beşar Fehmi Kadumi 'nin de olduğu görülüyor. Filistinli gazeteci Kadumi'nin Türk ekip arkadaşı Cüneyt Ünal'ın da aynı araçta olduğu tahmin ediliyor. Ancak kameraman Ünal videoda gözükmüyor. Videonun son saniyelerinde duyulan silah seslerinin ardından görüntü kesiliyor.

  İŞTE O GÖRÜNTÜLER

  Virginia merkezli El Hurra televizyonu, Kadumi ve Ünal'dan pazartesi gününden bu yana haber alınamadığını açıklamıştı. ABD hükümeti tarafından finanse edilen El Hurra'nın haberine göre, gazetecileri taşıyan aracın şoförü, kendilerine Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları gibi giyinen kişilerce saldırıldığını söyledi. ÖSO ise Ünal ve Kadumi'yi rejim yanlısı Şebiha milislerinin kaçırdığını iddia etti.


  Görüş Bildir