Euro
9.455
0%
Dolar
7.8362
0.06%
Altın
459.26
0.53%
Borsa
1.324
-0.12%
Bitcoin
150.738
2.06%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Kadınlardan Gözde Kansu'ya destek eylemi

  Bir grup kadın dekoltesi nedeniyle eleştirilen ve ardından da işten atılan Kansu için protesto yaptı.
  • 12.10.2013 - 04:44
  Kadınlardan Gözde Kansu'ya destek eylemi

  Kadınlardan Gözde Kansu ya destek eylemi #1

  Abbasağa Forumu'na bağlı bir grup, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in bir televizyon kanalında sunuculuk yapan Gözde Kansu'yu dekoltesi nedeniyle eleştirmesi ve ardından da Kansu'nun işten atılmasını protesto etti.

  Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda toplanan grup, Barbaros Bulvarı'nı yürüyerek kanalın önüne ulaştı.

  KANSUYA ARKA ÇIKTILAR

  Kadınların ön saflarda yürüdüğü eylemde, erkekler de kadınlara arka saflarda yürüyerek destek verdi. Hüseyin Çelik'in açıklamasına tepki gösteren grup, Gözde Kansu'yu sloganlarıyla destekledi. Kanal önünde TOMA ve çevik kuvvet ekipleri beklerken, grubun basın açıklamasını bina önünde yapmasına izin verilmedi.Bunun üzerine grup basın açıklamısını kanalın 100 metre yakınında yaptı.

  ANAYASA İHLAL EDİLMİŞ

  Abbasağa Forumu Kadın Çalışma Grubu adına yapılan açıklama yapan Çağla Aydın, devlet yetkililerinin ağzından çıkan her kadın düşmanı söylemin bedelini kadınların canlarıyla ödediğini vurgulayarak “Dünyada asla kabul edilemez şey, bir kadının kıyafeti midir?" diye sordu. Demokrasi paketine de atıfta bulunan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Geçtiğimiz günlerde açıklanan demokrasi paketiyle kadınların kılık kıyafet özgürlüğüne karışılmayacağının, cinsiyetçi tavır ve yaklaşımlarla mücadele edileceğinin sözü yasal olarak verilirken, Hüseyin Çelik bu açıklamasıyla bizzat kadına yönelik ayrımcılık yaparak, bir kadının işine son verdirerek anayasayı ihlal etmektedir." Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

  KANSU'YA DESTEK İÇİN YAPILAN PROTESTO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir