Euro
10.0684
0.3%
Dolar
8.2744
0.03%
Altın
488.36
-0.03%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
469.991
-3.60%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Kadir Topbaş otobüs davasından beraat etti

  Kadir Topbaş, otobüs ihalelerinde usulsüzlük iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.
  • 13.01.2015 - 12:29
  Kadir Topbaş otobüs davasından beraat etti

  Kadir Topbaş otobüs davasından beraat etti #1

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin 500 adet otobüs alımında görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla yargılandığı davaya devam edildi.

  TOPBAŞ DURUŞMAYA KATILMADI

  İstanbul 80. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada şikayetçiler Cemal Acar ve Hakkı Sağlam ile sanık avukatları hazır bulundu. Şikayetçiler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Bülent Soylan ile Kadir Topbaş ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada söz alan şikayetçiler Cemal Acar ve Hakkı Sağlam, ihalelerde Topbaş’ın sorumluluğu bulunduğu bu nedenle cezalandırılması gerektiğini iddia etti.

  İŞLEMLERİN YASAYA UYGUN OLDUĞU BELİRTİLDİ

  Söz alan Topbaş’ın avukatı Fahri Biçer, söz konusu ihalede müvekkilinin sorumluluğu bulunmadığını belirtti. Topbaş’ın belediye encümen kararında onayının olmasının usuli bir işlem olduğunu belirten avukat Biçer, yapılan işlemlerin de yasaya uygun olduğunu ifade ederek Topbaş hakkında beraat kararı verilmesi gerektiğini belirtti.

  BERAAT ETTİ

  Kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Kadir Topbaş, Müslehaddin Müslehiddinoğlu, Muammer Kantarcı, Mustafa Gençkaya, Hayri Haberdar, Mehmet Öztürk, Mustafa Hatipoğlu, Abdullah Ertürk, Sezai Taylanlı, Ahmet Bağır, Hikmet Öztürk, Hasan Üzer, Recep Kadiroğlu ve Şükrü Var hakkında görevi kötüye kullanarak kişilerin mağduriyetine veya kamu zararına sebep olma ve menfaat sağlama yönünden tespit bulunamadığını belirtti. Bu nedenle sanıkların ayrı ayrı beraatlarına karar verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir