Euro
9.3324
-0.21%
Dolar
7.8161
0.03%
Altın
446.9
-0.59%
Borsa
1.284
-3.4%
Bitcoin
150.950
5.89%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C
  Kalaşnikoflu cenazeye Aslı Aydıntaşbaş yorumu

  Kalaşnikoflu cenazeye Aslı Aydıntaşbaş yorumu

  Milliyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk yorumcusu, silahların gölgesinde yapılan cenazede, polisi eleştirdi.
  • 04.10.2013 - 11:22

  Kalaşnikoflu cenazeye Aslı Aydıntaşbaş yorumu #1

  İstanbul’un Maltepe ilçesinde terör örgütü DHKP-C’li gruplarla uyuşturucu çeteleri arasında çıkan olaylarda vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik’in (21) cenaze töreni sebebiyle başlayan gerginlik üçüncü gününde noktalandı.

  Üç gün Armutlu Cemevi’nde tutulan cenaze, polisin izin vermesi üzerine olayın yaşandığı Gülsuyu Mahallesi’ne getirildi. Gülsuyu’ndan kortej eşliğinde alınan Gedik’in cenazesi, defnedilmek üzere korna ve ıslıklar eşliğinde Gazi Mahallesi’ne getirildi.

  Cenaze, Gazi Mahallesi girişinde DHKP-C üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılanırken, grup içinde yüzü maskeli, eli Kalaşnikof ve pompalı tüfekli şahıslar dikkat çekti.

  Kalaşnikoflu cenazeye Aslı Aydıntaşbaş yorumu #2

  ASLI AYDINTAŞBAŞ'IN YORUM FARKI

  Fakat bu sırada Milliyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk yorumcusu Aslı Aydıntaşbaş'ın gündemi farklıydı. DHKP-C'liler ellerindeki silahlarla çevresindekiler için büyük bir tehlike yaratırken, Aydıntaşbaş, 'TEM girisinde akrepler, cevik kuvvet araclari...hani dun demokrasi devrimi olmustu? Devle bir cenazeden bu kadar korkar mi??' tweet'i ile olayı farklı bir boyuta taşıdı.

  Kalaşnikoflu cenazeye Aslı Aydıntaşbaş yorumu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir