Kandil'de kirli para hesaplaşması

Kandil'de kirli para hesaplaşması

Terör örgütü yöneticileri, yasadışı yollardan elde ettikleri geliri kendi hesabına geçirdi. Durum fark edilince yöneticiler Kandil'e sözde yargılama için çağrıldı.

KİRLİ HESAPLAŞMALAR GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

TRT Haber'in haberine göre, istihbarat raporları, terör örgütünde yaşanan kirli hesaplaşmaları gün yüzüne çıkardı. Son olay, örgüt yöneticilerinin yaptığı yolsuzluklarla ilgili. Terör örgütünün en önemli gelir kaynaklarından biri de kaçak mazot. Özellikle Hakkari ve civarı bu ticaretin en yoğun yaşandığı yerler arasında.

Örgütün "Kani Reş" kampı sözde yöneticisi Agiri kod adlı Birdal Burhan'ın, Hakkari'deki gümrük kaçağı ticaretten sorumlu olduğu belirlendi.

ELEBAŞLARI HASILATI CEBE İNDİRİYOR

Birdal'ın, kaçak mazottan elde edilen geliri örgüte değil de kendi hesabına geçirdiği saptandı. Melle kod adlı Müslüm Yaşar'ın da, bölgedeki kaçakçılık faaliyetlerinde aynı yolu izlediği öğrenildi. Örgütü dolandıran diğer bir terörist Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut. Saydut'un da, bölgedeki uyuşturucu ticaretinden elde edilen gelirin büyük bir kısmını hesabına geçirdiği belirlendi.

Terör örgütünün sözde yöneticilerinin yaptıkları dolandırıcılık Kandil'de de farkedildi. Dolandırıcılık yapan teröristlerin Kandil'e çağrıldığı ve önümüzdeki günlerde haklarında sözde yargılama yapılacağı raporlarda yer alan bilgiler arasında. Terör örgütünün teröristler hakkında en ufak bir iddiada infaz kararı verdiği bilinen bir gerçek.

Ama söz konusu yöneticiler olunca sadece komutanlıklarını geri almakla yetineceği iddia ediliyor. İstihbarat raporlarında terör örgütü içinde yaşanan bu ve buna benzer birçok kirli olay yer alıyor.