Petrol
97.92
-0.09%
Euro
18.4211
0.11%
Dolar
17.9401
0.04%
Altın
1.038
-0.06%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.560
-0.52%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Kandil'den Selahattin Demirtaş'a silah bırakma tepkisi

  Kandil'den Selahattin Demirtaş'a silah bırakma tepkisi

  "Silahları bırakma konusunda çağrı yapacak Öcalan’dır" diyen HDP Eş Genel Başkan'ı Selahattin Demirtaş'a Kandil'den itiraz geldi.
  • 24.07.2015 - 17:15

  Kandil den Selahattin Demirtaş a silah bırakma tepkisi #1

  KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat, Özgür Gündem’deki ‘Pirsus katliamının sorumlusu AKP’dir’ başlıklı yazısında, Kürtçe ismi Pirsus olan Suruç’ta katliamın sorumlusu olarak AK Parti ve MİT’i gösterdi.

   

  "SALDIRI PLANININ İÇİNDE EMNİYET DE VAR"

  HDP’nin Diyarbakır’da düzenlediği mitinge yönelik bombalı saldırı hakkında, "Diyarbakır emniyeti katliamı IŞİD ile birlikte planlamış ve emniyet doğrudan saldırı planının içinde yer almış" iddiasını dile getiren Hozat, 25 Haziran’da Kobani’de 200’ü aşkın kişinin yaşamını yitirdiği IŞİD saldırısının da Türkiye’de, AKP-MİT’le ortak planlandığını öne sürdü.

  DEMİRTAŞ'A "APOLİTİK" DEDİ

  İmralı’yla görüşmelerinin kesildiği, Dolmabahçe mutabakatının yok sayıldığı bu süreçte Erdoğan ve AK Parti’nin PKK’nin silah bırakması üzerinden özel savaş gündemi oluşturduğunu savunan Hozat, "Silahları bırakma konusunda çağrı yapacak Öcalan’dır" diyen Demirtaş’ı da isim vermeden eleştirdi:

  "HDP’den bazı kişilerin AKP’nin bu oyununa gelerek silah bıraktırma adresi olarak Önder Apo’yu göstermeleri büyük bir yanlıştır. Bu, AKP’ye, “Önder Apo’ya baskı uygula” demekle eşdeğer bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım ne niyetle yapılırsa yapılsın son derece apolitik, yanlış bir yaklaşımdır ve asla kabul edilemez."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir