Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5623
0.02%
Dolar
16.3529
0.03%
Altın
973.47
0.09%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
485.424
-0.12%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  Karaman'daki cinsel istismar sanığına rekor ceza

  Karaman'daki cinsel istismar sanığına rekor ceza

  Karaman'da 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık öğretmene 508 yıl 3 ay ceza verildi..
  • AA
  • 20.04.2016 - 10:44

  Karaman'da bir okulda, bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık Muharrem Büyüktürk'e mahkeme rekor ceza verdi.

  508 YIL 3 AY CEZA

  Mahkeme, Muharrem Büyüktürk'e 508 yıl 3 ay ceza verildi..

  Karaman daki cinsel istismar sanığına rekor ceza #1

  ADLİYEYE GECE GETİRİLMİŞTİ

  Muharrem B.’nin güvenlik gerekçesiyle tutuklu olduğu Ereğli Cezaevi’nden SEGBİS ile katılacağı belirtilmişti ancak Ankara Barosu’ndan avukat İmdat Balkoca, jandarmayla birlikte sanık M. B.’nin salona getirildiğini gazetecilere açıkladı. Avukatın verdiği bilgiye göre, öğretmen adliyeye gece getirildi.

  SANIK: "SUÇSUZUM"

  Öğle saatlerinde ifade vermeye başlayan Muharrem Büyüktürk, "Ben yapmadım. Polis bana baskı uyguladı. 'Sen anlat burada ceza almazsın' dedi. (Emniyetteki ifadesi) Ben de anlattım. Ben suçsuzum" dedi.

  600 YIL HAPSİ İSTENİYORDU

  Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturma kapsamında sınıf öğretmeniyken Büyüktürk'ün 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine vararak, Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açtı. Mahkeme, bazı öğrencilere istismarda bulunulduğu iddiasına ilişkin, "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "hürriyeti tahdit", "kasten yaralama" ve "müstehcen görüntüleri izletme" suçlarından hazırlanan iddianameyi kabul etti ve sanık hakkında 600 yıla yakın hapis istenmişti..

  DAVAYA MÜDAHİL OLDULAR

  Karaman İmam Hatip Okulu, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER), Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Ensar Vakfı, iddialara ilişkin davaya müdahil oldu.

  ÖGRETMENLİKTEN İHRAÇ EDİLDİ

  Milli Eğitim Bakanlığı da M.B'yi meslekten ihraç etti. M.B'nin bilgisayarları ile cep telefonunda çocuk pornosu ve müstehcen görüntülere rastlanması üzerine ikinci bir soruşturma başlatıldı.

  "O AŞAĞILIK MAHLUK.."

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuyla ilgili açıklamasında davanın takipçisi olacaklarını söyleyerek, "O aşağılık mahluk bir daha gün yüzü göremeyecek" demişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir