Petrol
96.52
3.06%
Euro
18.2621
0.01%
Dolar
18.0586
-0.11%
Altın
1.019
0.24%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.502
0.57%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Karantinadaki gençlerden görevlilere 'teşekkür' notu

  Samsun'a İtalya'dan getirilen ve 14 günlük karantina sürelerinin dolmasını bekleyen üniversite öğrencileri, kaldıkları yurttaki görevlilere teşekkürlerini kapılarına astıkları notlarla iletiyor.
  • AA
  • 31.03.2020 - 09:03
  • Güncelleme : 31.03.2020 - 09:03
  Karantinadaki gençlerden görevlilere 'teşekkür' notu

  İtalya'nın Roma ve Milano kentlerinden THY'nin uçağıyla 25 Mart'ta Türkiye'ye getirilen 401 öğrenci, 14 günlük karantina sürelerinin bitmesini, yerleştirildikleri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Samsun'daki Münevver Ayaşlı Yurdu'nda bekliyor.

  Odalarından çıkamayan ve karantina altında 6'ncı günü geçiren öğrenciler, yurtta aldıkları hizmet için teşekkürlerini, notlara yazarak kapılarına asıyor.

  Karantinadaki gençlerden görevlilere teşekkür notu #1

  BABASINDAN GELEN MESAJI ASTI

  İtalya'nın Bologna kentinden getirilen Yıldız Teknik Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Gizem Mahmutoğlu, yurdun kapısına babası Ali Osman Mahmutoğlu'dan aldığı mesajı astı.

  Babasına kaldıkları yurtta kendilerine sevgi ile yaklaşıldığını aktardığını belirten Mahmutoğlu, "Babam bana Whatshapp üzerinden bir mesaj attı. Çok duygulandım ve ben de onu yurt görevlilerine ifade etmek için kapıya astım." dedi.

  Karantinadaki gençlerden görevlilere teşekkür notu #2

  "SİZLERE ÇOK BORÇLANDIK"

  Mahmutoğlu'nun kapısına astığı mesajda, "Karantinanın kollarına giderken memleketinize, kalplerimiz pırpır atarken ürkek ve endişeli, korkunun balyoz gibi başımızda gezdiği endişeli günler ve saatler...Meğer küçükmüş korku dağlarımız, meğer sıcak ve sevgi doluymuş Samsun. Meğer kocaman kalpli insanların ülkesiymiş. Teşekkürler minnettarız. Sizlere çok borçlandık, hiçbir şeyle ödeyemeyeceğimiz kadar borçlandık. İzin verirseniz hepinizin ellerinden öperiz." ifadeleri yer alıyor.

  Karantinadaki gençlerden görevlilere teşekkür notu #3

  "GEÇER Mİ KORONA YARASI?"

  Üniversite öğrencisi Besime Diyapoğlu'nun kaldığı odanın kapısında ise "Karantina 4 duvar arası, geçer mi korona yarası? Samsun KYK'dayım. Cennet sanki burası. İyi ki varsınız, her şey için minnettarız." notu dikkat çekti.

  Karantinadaki gençlerden görevlilere teşekkür notu #4

  KORKULDUĞU GİBİ GEÇMİYOR

  Ceren Durukan'ın kaldığı odanın kapısında, karantinanın Samsun'da korkulduğu gibi geçmediğini ifade eden bir not yer alırken, Beyza Yaman ise kapısına, "Bu zorlu süreçte bizlere karşı gösterdiğiniz yardım ve güler yüzlülüğünüz için sizlere minnettarız." yazısını astı.

  Karantinadaki gençlerden görevlilere teşekkür notu #5

  Karantinadaki gençlerden görevlilere teşekkür notu #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir