Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.172
-0.11%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C

  Kayseri'de Bahçeli için Tunceli pankartı

  Tunceli'ye gitmek için yola çıkan Bahçeli'yi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde karşılayacak olan partililer, 'Bozkurt İçin Her Yer Tunceli' yazılı pankartlar hazırladı.
  • 27.11.2014 - 17:31
  Kayseri'de Bahçeli için Tunceli pankartı

  kayseri-bahceli

  Tunceli ziyareti için yola çıkan ve Kayseri’nin Pınarbaşı ilçe belediye başkanlığını ziyaret edecek olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için tüm hazırlıklar tamamlandı.

  KAYSERİ'DE BAHÇELİ İÇİN TUNCELİ PANKARTI

  Belediye bahçesinde belediye başkanı ve partililerin yanı sıra vatandaşlar da MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi beklemeye başladı. Partililer ellerinde Tunceli’ye gidecek olan MHP Genel Başkanı Bahçeli için ‘Bozkurt İçin Her Yer Tunceli’ yazılı pankartlar hazırladı.

  TUNCELİ'DEN BAHÇELİ'YE ''GELME'' ÇAĞRISI

  Tunceli İl Genel Meclisi'nin HDP ve CHP’li üyeleri düzenledikleri ortak açıklamada, kenti ziyaret etmesi planlanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye 'gelme' çağrısında bulundu. Konuya ilişkin HDP ve CHP’lilerin İl Özel İdaresi önünde düzenlediği ortak açıklamayı İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yerlikaya okudu.

  Kayseri de Bahçeli için Tunceli pankartı #2

  ''PROVOKASYONA AÇIK BİR DAVET''

  Yerlikaya, “Yakın dönem içinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hacı Bektaş’ta başlayan Alevilik ve Dersimle ilgili devam eden söylemleri üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Dersim ve değerlerine insani olgunluktan uzak sarf ettiği sözleri üzerine; Başbakan Davutoğlu, 25 Kasım tarihli grup toplantısında 'cesaretin varsa bunları git Dersim’de söyle' açıklamasıyla Devlet Bahçeli’nin 28 Kasım 2014 günü Dersim’e geleceği kararını öğrenmiş bulunuyoruz. Dersim’in değerlerine bunca zaman laf eden bir insanın 'bunları gidip Dersim’de de açıklayacağım' demesi provokasyona açık bir davettir.

  Dersim halkı 1937-1938 yıllarında kendisine yapılan bu zulüm üzerine devletten özür beklerken Bahçeli’nin Dersim'in değerlerine hakaret içeren açıklamasını 'gidip Dersim’de söyleyeceğim' demesi Dersim halkına geçmişte yapılan bu katliamı gerekirse bugün de yapacağı anlamına gelmektedir. Devlet Bahçeli’yi bu tavrı ve kastını aşan sözlerinden dolayı şiddetle kınıyoruz. Kendisine tavsiyemiz Dersim’e gelmemesidir. İlle de gelecekse sarf ettiği sözlerden dolayı Dersim halkından özür dilemesidir. Aksi halde Bahçeli’nin gelmesinden dolayı Dersim hakkının göstereceği tepki ve çıkabilecek olayların sorumlusunun hükümet ve Devlet Bahçeli olacağını kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.  Görüş Bildir