Euro
15.3497
0.70%
Dolar
13.5014
0.57%
Altın
799.2400
0.44%
Borsa
2,057.06
0.73%
Bitcoin
571.000
0.27%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 4 C
  KCK operasyonunda 13 kişiye tutuklama

  KCK operasyonunda 13 kişiye tutuklama

  Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 45 kişiden 13'ü tutuklandı.
  • 09.06.2012 - 09:34

  KCK operasyonunda 13 kişiye tutuklama #1

  Özel yetkili 4 Cumhuriyet savcısının ifadesini aldığı 45 şüpheliden 12'si serbest bırakılırken 33'ü tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bunlardan 13'ü nöbetçi mahkemedeki sorgusunun ardından tutuklandı.

  GÖZALTINA ALINAN BDP'Lİ BAŞKANLAR ADLİYEDE

  Van'da gözaltına alınan 14 belediye, parti il ve ilçe başkanlarından sorgusu tamamlanan ve aralarında Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da bulunduğu 4 belediye başkanı ile BDP Van eski ve yeni il Başkanı bugün adliye çıkarıldı.
  Emniyet Müdürlüğü ekipleri, perşembe günü sabah erken saatlerde Van, Gaziantep ve İzmir'de eş zamanlı 'KCK' operasyonu düzenledi.

  VAN'DA PROTESTO VAR

  Yapılan eş zamanlı operasyonlarda, tümü BDP'li olan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Bostaniçi Beldesi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, Muradiye Belediye Başkanı İzzet Çelik, Başkale Belediye Başkanı Hecer Sarihan, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler gözaltına alındı. Ayrıca, BDP Van İl Başkanı Mihriban Şah, Van eski İl Başkanı Cüneyt Caniş ile bazı BDP ilçe başkanları ile birlikte toplam 14 partili gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar emniyete götürülüp sorguya alınırken, Van kent merkezinde ise protestolar yapıldı.

  BAŞKANLAR ADLİYE'DE

  Sorgusu tamamlanan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Bostaniçi Beldesi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, Başkale Belediye Başkanı Hecer Sarihan ile BDP Van il Başkanı Mihriban Şah ve eski İl Başkanı Cüneyt Caniş, bugün saat 06.00 sıralarında Van'ın İskele Mahallesi'nde bulunan ve adliyeye çevrilen M Tipi Cezaevi binasına getirildi. Aynı operasyonda gözaltına alınan Muradiye İlçesi BDP'li Belediye Başkanı İzzet Çelik ise bir önceki gece nöbetçi mahkemeye çıkarılmış, kalp rahatsızlığı olduğu için çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

  BAŞBAKAN SEÇİLMİŞLERİ ATANMIŞLARA KUL ETMEYİZ DEMİŞTİ

  MİT krizi yaşandığı günlerde Başbakan Erdoğan, 3 MİT mensubunun ifadeye çağrılmasınını değerlendirirken "Sınırları aşan her türlü girişim yetki gaspıdır, millet iradesinin çiğnenmesidir. Gücünü milletten almayan, milletle aynı yöne aynı istikamete bakmayan her girişim millet nezdinde anayasa ve yasalar nezdinde gayrımeşrudur. Biz bu ülkede gayrımeşruluğa izin vermeyiz. Hiçbir zaman seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz" demişti.


  Görüş Bildir