Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.407
1.88%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya yolcusu

  Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya yolcusu

  CHP Lideri, yurt dışı ziyaretleri kapsamında 28-30 Kasım'da Almanya ve Avusturya'da temaslarda bulunacak.
  • AA
  • 28.11.2018 - 07:17

  Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya yolcusu #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, yazılı açıklamasında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya ve Avusturya'ya gerçekleştireceği ziyaretlere ilişkin programı paylaştı.

  Kılıçdaroğlu'na, Berlin ve Viyana'da yapacağı temaslarda kendisinin ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın eşlik edeceğini belirten Çeviköz, şunları kaydetti: "28-29 Kasım tarihlerinde Berlin'den başlayacak ziyarette Sayın Kılıçdaroğlu Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Genel Başkanı Andrea Nahles ile görüşecektir. Görüşmede iki kardeş parti arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin ileriye dönük olarak daha da geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulunulacaktır."

  Ziyaretin önemli bir ayağını Kılıçdaroğlu'nun konuşma yapmak üzere katılacağı, Friedrich Ebert Vakfı tarafından düzenlenecek konferansın oluşturduğunu aktaran Çeviköz, Kılıçdaroğlu'nun konferansta Türkiye'de son zamanlarda kaydedilen iç siyasi gelişmeler ve Türkiye'nin dış politikasına ilişkin değerlendirmelerini paylaşacağına işaret etti.

  CHP BERLİN BİRLİĞİ'NDE KILIÇDAROĞLU HEYECANI

  Kılıçdaroğlu'nun Berlin'de ayrıca, CHP Berlin Birliği tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılacağını aktaran Çeviköz, heyetin 30 Kasım'da Viyana'ya geçeceğini belirtti.

  CHP'liler Berlin'de 29 Ekim'i kutladı FOTO GALERİ

  BİRLEŞİK KRALLIK, ALMANYA, AVUSTURYA...

  Viyana'da günübirlik gerçekleştirilecek temaslarda Kılıçdaroğlu'nun Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SPÖ) Genel Başkanı Pamela Rendi-Wagner ile buluşacağını aktaran Çeviköz, şu bilgileri paylaştı: "Sayın Kılıçdaroğlu, CHP Viyana Birliği tarafından düzenlenecek olan bir etkinlikte yurttaşlarla bir araya geldikten sonra Viyana ziyaretini de tamamlayarak Türkiye'ye dönecektir. Almanya ve Avusturya ziyaretleri CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir süre önce Birleşik Krallık ile başlatmış olduğu yurt dışı ziyaretlerinin yeni bir ayağını oluşturmaktadır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir