Euro
15.3436
0.06%
Dolar
13.5427
0.78%
Altın
790.1130
0.51%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
572.488
-0.35%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Kemal Kılıçdaroğlu: Baykal AK Parti'ye can simidi oldu

  Kemal Kılıçdaroğlu: Baykal AK Parti'ye can simidi oldu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın çıkışını "AK Parti'ye can simidi oldu" diye yorumladı.
  • Haber Merkezi
  • 17.02.2016 - 08:57

  Kemal Kılıçdaroğlu: Baykal AK Parti ye can simidi oldu #1

  Kılıçdaroğlu, Baykal’ın önceki gün CNN Türk’te parti yönetimine eleştirileri ve “Halep hattını açık tutmak için Türkiye’nin bombalama hakkı vardır” sözleriyle ilgili dün Hürriyet’in sorusu üzerine “Kapalı grupta yaptığı konuşmayı biraz genişleterek tekrarlamış. Eleştirilerini elbette dikkate alırız. Gönül isterdi ki partide uzun yıllar yöneticilik yapmış biri olarak bunları gelip bana da anlatsın” dedi.

  "AKP'YE CAN SİMİDİ OLDU"

  Kılıçdaroğlu, basına Baykal’ın açıklamalarıyla ilgili daha fazla konuşmak istemezken, yakın kurmaylarına şu değerlendirmeleri yaptı: “Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti. Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında büyük ihtimalle Sayın Baykal’a teşekkür edecek. Türkiye’nin iflas eden dış politikasına bundan büyük destek bulabilir miydi? AKP’nin can simidi olmasının anlamı yoktu. Biz göç sorununun çözülmesi için önerilen tampon bölgeye destek veriyoruz zaten. Avrupa’da Türkiye’nin mülteciler konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ancak iflası ortada AKP dış politikasına nasıl ‘milli’ deyip destek verelim."

  "HİZİPÇİ GÜNDEMİNİ ORTAYA ÇIKARIYOR"

  Kılıçdaroğlu’nun, Baykal’ın çıkışına ilişkin, “1.5 yıl önce bana geldi. Parti yönetiminde rol almak istedi. Onursal Genel Başkanlık gibi konular gündeme geldi. ‘Kurultayda önerge verin, delegeye soralım’ dedim, ama yolu bizim açmamızı bekledi. Şimdi AKP’ye bu destekle geçmişteki hizipçi gündemini ortaya çıkarma çabasını ciddiye alıp muhatap olmayın. Bu tuzağa düşmeyin” yorumu da yaptığı belirtildi.

  Deniz Baykal'ın sözleri Ahmet Hakan'ı şaşırttı VİDEO

  Deniz Baykal: Türkiye'nin bombalama hakkı vardır

  Deniz Baykal'dan Halep açıklaması


  Görüş Bildir