Euro
15.2477
-0.35%
Dolar
13.4831
-0.18%
Altın
803.1730
0.34%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
508.378
2.61%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın el sıkmamasına içerledi

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın el sıkmamasına içerledi

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, AYM'nin kuruluş yıldönümünde elini sıkmadan geçen Erdoğan hakkında "Ellerim de gönlüm de temiz" dedi.
  • Ajanslar
  • 25.04.2016 - 15:03

  AYM'nin 54'üncü kuruluş yıldönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yan yana uzun bir aradan sonra ilk kez görüntülendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi geçerken ayağa kalkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun elini sıkmadı.

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan ın el sıkmamasına içerledi #1

  "ELLERİM DE, GÖNLÜM DE TEMİZ"

  Kılıçdaroğlu konuya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlarken "Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz" diyerek kin tutmamak gerektiğini ifade etti.

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın el sıkmamasına içerledi VİDEO

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan ın el sıkmamasına içerledi #2

  "Sayın Cumhurbaşkanı'nın el sıkmama konusu çok önemsenecek bir konu değil. Şöyle bakıyorum ben, bu topraklar Mevlana'yı yetiştirdi, Hacı Bektaşi Veli'yi yetiştirdi, Yunus Emre'yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin insana özgü bir olay olmadığını bize öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum, o inançtan geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kim, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun elini sıkmadı VİDEO

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan ın el sıkmamasına içerledi #3


  Görüş Bildir