Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
418.870
1.99%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Kemal Kılıçdaroğlu: Keşke tek aday çıkmasaydım

  Muharrem İnce ve Umut Oran'ın aday olmayacaklarını açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu'ndan "Keşke tek aday olmasaydım" cümlesi geldi.
  • Haber Merkezi
  • 15.01.2016 - 14:30
  Kemal Kılıçdaroğlu: Keşke tek aday çıkmasaydım

  Kemal Kılıçdaroğlu: Keşke tek aday çıkmasaydım #1

  Muharrem İnce ve Umut Oran'ın aday olmayacaklarını açıklarken, olası rakibi Mustafa Balbay’ın gerekli imzaya ulaşıp kendisine rakip olmasını dileyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Rakibin olması her zaman iyidir. Partiye dinamizm katar, güç verir. Keşke tek aday olarak çıkmasaydım" dedi.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Demokrasi, değişim ve kardeşlik" adını verdiği kurultay öncesinde Milliyet gazetesinden Serpil Çevikcan'a konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının bir bölümü şöyle:

  KEŞKE TEK ADAY ÇIKMASAYDIM

  "Bu kurultayın adı, demokrasi, değişim ve kardeşlik kurultayıdır. Değişmeyen tek şey aslında değişimin kendisidir. Dünyada her şey değişiyor. CHP’nin de bu değişime ayak uydurması lazım.

  Mustafa Balbay’ın genel başkanlığa aday olmak için gerekli sayıya ulaşmasını isterim. O da aday olur. Böylece belki biraz daha renkli olur kurultayımız. Düşüncelerini söyler. Rakibin olması her zaman iyidir. Partiye dinamizm katar. Yeni düşünceler, söylemler partiye güç verir. Keşke tek aday olarak çıkmasaydım." 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir