Euro
15.3462
0.67%
Dolar
13.4945
0.52%
Altın
798.7530
0.38%
Borsa
2,050.08
0.39%
Bitcoin
569.499
0.20%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 4 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti ile koalisyon açıklaması

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti ile koalisyon açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "AK Parti-CHP koalisyonu mümkün mü” sorusuna “Şahsen zayıf ihtimal görüyorum” yanıtını verdi.
  • Haber Merkezi
  • 25.06.2015 - 09:20

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan AK Parti ile koalisyon açıklaması #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısının ardından Baykal’ın adaylığıyla ilgili soruları yanıtladı. “Baykal’ın adaylığının bir CHP-AK Parti koalisyonunun ilk işaretleri olduğu yönünde kanaat ve iddialar var” sözünü yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Hürriyet'in haberine göre şu şekilde konuştu;

  "BAYKAL'IN ADAYLIĞININ KOALİSYONLA ALAKASI YOK"

  “Bu konunun koalisyon ile yakından uzaktan alakası yok. Milletvekillerinin tercihiyle ilgili bir durum söz konusu. Her partiden destek alacağına inanıyoruz. Bu konunun koalisyon pazarlığının parçası olarak görülmesi doğru değil. Şahsen de söylüyorum böyle de görülmemeli.”

  Kılıçdaroğlu, Baykal’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi konusunda izin almak için kendisine telefon ettiği ve arama kayıtlarını kendisinin önüne koyduğu yönündeki haberler için de şu değerlendirmeyi yaptı:

  "ARAMA KAYITLARI İDDİASI ASPARAGAS"

  “Tamamen asparagas. En azından bunun böyle olmadığına 130 milletvekili de tanıklık etti. Benim Sayın Baykal ile yaptığım ikili görüşmede de bu konu hiçbir şekilde geçmedi.”

  "AK PARTİ İLE KOALİSYON İHTİMALİ ZAYIF"

  Kılıçdaroğlu, “Peki bu adaylıktan bağımsız olarak bir AKP-CHP koalisyonu mümkün mü” sorusuna ise “Şahsen zayıf ihtimal görüyorum” yanıtını verdi.

  Kılıçdaroğlu, “Baykal’ın adaylığı sonrası da mı durum aynı” sorusunu da “Evet, çünkü koalisyon farklı, bu farklı” diye yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Baykal’ın Erdoğan ile yaptığı görüşmede Meclis Başkanlığı ve koalisyonun konuşulup konuşulmadığı konusunda ise “AKP ile de Cumhurbaşkanı ile de bu konularda teması olmamış, konuşmamış” dedi.


  Görüş Bildir