Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.533
0.39%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşması İZLE

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşması İZLE

  CHP 18. Olağanüstü kurtultayında Kemal Kılıçdaroğlu partililere seslendi.
  • 05.09.2014 - 12:36

  kemal

  Kemal Kılıçdaorğlu, CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce'den sonra kürsüye çıktı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının Ankara için Cuma vaktine denk gelmesi dikkat çekti.

  Muharrem İnce'nin "CHP sağa kaydı" ifadelerine takılan Kılıçdaroğlu, "Diyorlar ki CHP sağa kaçtı. CHP özgürlük ve demokrasi partisidir." dedi.

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları,

  CHP SAĞA KAYDI DİYORLAR

  "Öyle ki uzun uzun öyle konuşmayacağım. Diyorlar ki CHP sağa kaçtı. CHP özgürlük ve demokrasi partisidir.

  Kılıçdaroğlu'nun kurultay vaadleri İZLE

  ÖYM'LERİ EN ÇOK ELEŞTİREN BENİM

  Beni iyi dinleyin. Siyasal partiler yasasının değiştirilmesiyle ilgili mücadele eden CHP'dir. Şimdi biz sağa mı kaydık. ÖYM'leri benim kadar eleştiren benim gibi başka bir lider olmamıştır."

  DENİZ GEZMİŞ DERKEN DİLİ SÜRÇTÜ: DENİZ BAYKAL'IN MEZARI

  Kılıçdaroğlu, konuşmasında "Hangi CHP genel başkanı Deniz Gezmiş'in mezarına gitmedi. " demek isterken dili sürçerek "Deniz Baykal'ın mezarı" dedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti;

  İKTİDAR OLUNCA SADECE SOLCULARA HİZMET ETMEYECEĞİZ

  "Bizim devrimciliğimiz kağıttan devrimcilik değil, bizim devrimciliğimiz yürek ister. Baskıcı devlete karşı çıktım, her zaman karşı çıkacağım. Ben sağcı-solcu ayrımı yapmadan tüm insanlarımı seviyorum. Çünkü bizim anlayışımıza göre iktidar olduktan sonra sadece solculara hizmet etmeyeceğiz.

  YOKSULLUKLA İLGİLİ PROJE HAZIRLADIK DİYE SAĞA MI KAYDIK

  Bu ülkenin en temel sorunu Yoksulluktur. Biz yoksullukla ilgili proje hazırladık diye şimdi sağa mı kaydık. Yoksulluğu tarihe gömeceğiz.

  HERKESİN İŞİ, ARABASI, YAZLIĞI OLSUN

  Biz istiyoruz ki, herkesin arabası, işi, yazlığı olsun.

  Kılıçdaroğlu: Rakı sofralarında konuşan adam lazım değil İZLE

  BANA ÇALIŞAN ADAM LAZIM, RAKI SOFRALARINDA KONUŞAN ADAM DEĞİL

  CHP elitist bir parti diyorlar. Elitlere saygım var, aydındır. Ama bir elitistler var. Rakı sofralarında Türkiye’yi kurtarırlar. Bunlardan partiyi temizleyeceğim. Bunu herkes iyi bilsin. Bana çalışan adam lazım, rakı sofralarında konuşan adam değil. Elitizmi reddediyorum. Dersimli Kemalim, devrimci Kemalim. Bir cumhuriyet çocuğuyum ben. İnsanıma aşığım ben. Dersim’in köyünde bir Aralık ayında doğdum. 7 kardeşiz. En büyük ablam okuma yazma bilmez. Annem de okuma yazma bilmiyor. Babam küçük bir memur. Yedi kardeşten üniversiteye giden tek benim. Haram lokma yemedim. Helalin peşinde oldum. Kitabımda hırsızlık, kul hakkı yemek yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir