Dolar
6.8393
0.4051%
Euro
7.6093
0.8214%
Altın
1729.17
0.622%
Borsa
105342.45
-0.0164%
G. Altın
379.949
0.9353%
Bitcoin
64671.68
0.9582%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ordu mitingi

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ordu'nun Fatsa ilçesinde düzenlediği mitingde halka seslendi.
  • Haber Merkezi
  • 23.10.2015 - 14:01

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ordu mitingi

  kk

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ordu'nun Fatsa ilçesinde düzenlediği mitingde açıklamalarda bulundu.

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "22 milyon yoksul var. Hiçbir ailenin geliri az olmayacak her ailenin sigortası olacak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Fakirlikle mücadele ediyoruz. En güzel projeleri biz üretiyoruz. Onlar ceplerini, ben vatandaşımı düşünüyorum.

  Aldığım maaşla çok şükür geçinip gidiyorum. Ben sizden biriyim halktan biriyim lüks bir hayatım yok. Anadolu'nun köyünde doğdum 7 kardeştik. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Siyasete girdim girdiğim gün tüm mal varlığımı internete yükledim. Öyle saraylarım yoktu yani.

  Açlığın sefaletin ne olduğunu bilirim ama ben bugün CHP'nin genel başkanlığına geldim ben bunu Atatürk'e Çanakkale'ye borçluyum. Şehitlerimize borçluyum. Bizim bugünlere gelmemiz için siper olan gazilerimize, şehitlerimize borçluyum.

  Şehitler ve gaziler yüksekkurulu oluşturacağız. Şehit, gazi yakınları danışacak insan bulamıyor. O na, o ona gönderiyor. Kapı kapı dolaştırmayacağız.

  Dünyanın tüm ülkelerinde şehitlere ve gazilere önem veriyoruz. Biz değerlerimizi kaybettik değerlerimizle oynadılar bizim. Bunu yeniden inşa etmek istiyoruz.

  7 Haziran'dan önce meydan meydan gezdiler CHP'ye oy vermeyin diye. Allah büyük ya her kötü şey bunların zamanında oldu.

  Bir parti kendisi sorun olursa ülkenin sorunlarını çözemez. Bizim seçim bildirgemizi diğer partiler de kopya etmişse en iyi düşünen bizizdir.

  13 yıldır yurt sorununu çözemediler. Sözüm var 1 yılda bu sorunu çözeceğim. Hiçbir anne baba merak etmeyecek oğlum kızım üniversiteyi kazandı nerede kalacak diye..

  1 Kasım'da yeni bir tarih yazacağız. Polis arkadaşlarımızın zor şartlarda görev yaptıklarını biliyorum. Emekli maaşları ile aldıkları maaş arasında uçurum var o farkı en aza indireceğiz. Halkın polisi onlar hükümetin değil."

  Görüş Bildir