Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
136.095
2.24%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Kenan Evren 'Asmayalım da besleyelim mi' sözünden pişman

  Evren'in damadı açıkladı: "Gaaza getirildi, o sözü söylediğine çok pişman oldu."
  • 04.12.2012 - 11:10
  Kenan Evren 'Asmayalım da besleyelim mi' sözünden pişman

  Kenan Evren Asmayalım da besleyelim mi sözünden pişman #1

  12 Eylül darbesinin lideri, 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in damadı Erkan Gürvit , Evren’in "Asmayalım da besleyelim mi?" sözü hakkında, "Evren mitingde gaza getirildi, o yüzden söyledi. Daha sonra, ’o sözü söylediğim için çok pişmanım’ dedi" diye konuştu.

  "12 EYLÜL'DE SADECE ASKER Mİ SUÇLU"

  Kenan Evren’in damadı Erkan Gürvit, 5N1K'ya konuk oldu. Gürvit, 12 Eylül darbesiyle ilgili olarak, "12 Eylül Darbesi’nde herkes masum, asker mi suçlu sadece? 5 bin kişi öldürüldü Türkiye’de. Hiç mi illegal örgüt yoktu Türkiye’de. Hiç mi provakatör yoktu. Herşey sütlimandı, asker mi yaptı her şeyi" dedi.

  "DARBE GÜNÜ YURTDIŞINDAYDIM"

  Darbeden haberi olmadığını söyleyen Gürvit, "Yurtdışındaydım, 12 eylül günü sabaha karşı 00.05’de bir arkadaşım telefon açtı. ’Ordu idareye el koymuş’ dedi. Emir kumanda zinciri içinde yapıldığını öğrenince fevkalade üzüldüm. ’Keşke başkası yapsaydı bizim öğrenciler karışmasaydı’ dedim" diye konuştu.

  "EVREN GAZA GETİRİLDİ"

  Evren’in "asmayalım da besleyelim mi?" sözü ile ilgili olarak da Erkan Gürvit şu değerlendirmede bulundu: "Evren, mitingde gaza getirildi o yüzden söyledi. Miting günü yine birileri öldürülmüş. Orada bulunan bir vatandaş da ’Paşam yine adam öldürülüyor as bunları’ demiş. Evren’de, ’doğru söylüyorsun asmayalım da besleyelim mi?’ demiş. Daha sonra görüşmemizde Evren, ’o sözü söylediğim için çok pişmanım’ dedi." Gürvit, o dönem idam edilmesi hala tartışılan Erdal Eren ile ilgili olarak da, "Erdal Erden’in yaşı, sırf asılmak için büyültmemiş olabilir" yorumunu yaptı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir