Petrol
91.94
-3.32%
Euro
18.2542
0.00%
Dolar
17.9279
-0.17%
Altın
1.023
-0.40%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.065
-0.92%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Kılıçdaroğlu: Mercimeği ithal eden ülke konumundayız

  Kılıçdaroğlu: Mercimeği ithal eden ülke konumundayız

  Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat'ta partisinin düzenlediği Bakliyat Çalıştayı'na katıldı.
  • 19.08.2017 - 15:02

  Yozgat'ta düzenlenen ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı basına kapalı toplantıda, Yozgat'ın bakliyattaki tarımsal sorunları dile getirildi.

  Yaklaşık 2 saat süren toplantı ardından Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa açıklamada bulundu. Tarımın sorunlarını yaşayan kesimlerle bir araya gelerek dinlediklerini, kendilerine sorunları aktardıklarını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  Kılıçdaroğlu: Mercimeği ithal eden ülke konumundayız #1

  "YOZGAT MERCİMEKTE DÜNYA BİRİNCİSİYDİ"

  "Tarımın sorunlarını yaşayan kesimlerle bir araya gelerek dinledik, yaşadıkları sorunları aktardılar bize. Yozgat'ın en temel özelliklerinden birisi, mercimeğin ana vatanı olmasıdır. Yozgat'ın mercimeği sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada bilinir.

  Kılıçdaroğlu: Mercimeği ithal eden ülke konumundayız VİDEO

  Kılıçdaroğlu: Mercimeği ithal eden ülke konumundayız #2

  "BUGÜN MERCİMEĞİ İTHAL EDİYORUZ"

  Bugün Türkiye mercimek ithal eden ülke konumunda. 90'lı yıllarda Türkiye mercimekte dünya birincisiydi ve mercimek ihraç ederdi. Tarım sektörü stratejik bir sektördür. Tarıma bütün ülkeler tevşvik verirler. Fındık üreticisi, buğday üreticisi ciddi sorunlar yaşamaktadır. Tarım Kanunu'nun 21'inci maddesinde yer alan milli gelirin yüzde biri olarak tarıma teşvik uygulamasını başlatın dedik. Hükümet başlatmıyor. Tarım yeterli desteği alamıyor. Yozgat kan kaybeden bir kenttir. Milletvekili sayısı sürekli düşüyor, nüfusu sürekli azalıyor. Tarım bölgesi olan Yozgat'ın desteklenmesi gerekiyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir