Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.905
0.86%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Kılıçdaroğlu: Ne olacak bu memleketin hali

  Kılıçdaroğlu: Ne olacak bu memleketin hali

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi.
  • 24.10.2014 - 11:09

  Kılıçdaroğlu: Ne olacak bu memleketin hali #1

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin il başkanları toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve konuşmasında hükümete yüklendi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında satır başları;

  ''NE OLACAK BU MEMLEKETİN HALİ''

  "Bu durum Davutoğlu'nun ağrına gitmeyebilir bu ama ülkenin sorumlu bir yurttaşı ve anamuhalefet partisinin genel başkanı olarak, benim ağrıma gidiyor. Yüksek tepede oturan kişi, uçağa binerken ayrı inerken ayrı; başbakan ayrı, dışişleri bakanı ayrı konuşuyor. Soru, 'ne olacak bu memlekin hali?'dir.

  DAVULU BAŞBAKANIN BOYNUNA ASIP TOKMAĞI BAŞKASINA VERİRSENİZ...

  Davutoğlu'nun görev alanını hamisi belirlemiş ve yasalara rağmen onun dışına çıkamıyor. Kimin koltuk değneği olacaksın ve bu işi nereye kadar görüreceksin. Başbakan'ın boynuna davulu asıp tokmağı başkasına verirseniz, ülkenin iyi yönetilmediğini görürsünüz.

  Kılıçdaroğlu: Kavgayla devlet yönetilmez İZLE


  "PARTİYLE DEVLET İÇ İÇE GEÇİYOR"

  Konuşmasına rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla başlayan ve "Tuz koktu. Namuslu insanların cezalandırıldığı bir ülkeden bahsediyoruz. 'Bu ülke nereye gidiyor?' diye düşünüyorsanız, kim bu ülkeyi krizden çıkarır diye de düşüneceksiniz. Birçok olay kamuoyundan gizlenmeye çalışılıyor" diye devam eden Kılıçdaroğlu, "Partiyle devlet iç içe geçiyor" iddiasında bulundu;

  "En küçük demokratik tepkiyi kendisine tehdit olarak algılıyor. Demokratik tepkilere asla izin vermiyor. Siyasal iktidarın yasalar çerçevesinde eleştirilmesine bile tahammül edemiyor. Bu süreç demokrasi açısından tehlikeli. Yasama, yürütme ve yargı. Her şey bir kişinin iki dudağı arasında şekilleniyor. İçeride olduğu gibi dışarıda da sorun olmaya başlayan bir siyasal iktidar var. Biz batının, çağdaş dünyanın bir parçasıyız. 200 yıllık bire mücadele söz konusu ve bugün gelinen nokta, Ortadoğu'nun parçası olan bir Türkiye..."

  FAZIL SAY KONUSU

  Etnik kimlik ve inanç siyasetinin iktidar tarafından kullanılan iki unsur olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Kullanılması yasak olan bu iki alanı, yolsuzluklar karşısında tabanı bloke etmek için kulanıyorlar. Herkesin ortak görevi, bunu bilmek ve duyurmaktır. Bu toprakların yetiştirdiği Fazıl Say'a yasak getirdiler. Dünyanın hangi demokrasisinde sanatçılara yasak getirilir... Gerekçe ne? Eline silah mı, molotof mu aldı, yüzünü mü kapattı? Aydınlık bir yüzü var ve tek kulllandığı- çaldığı piyano. Ama alışkanlıkları farklı, o piyano çalıyor öbürleri başka şey. O nedenle yediremiyorar kendilerine..." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir