Euro
13.9925
-0.12%
Dolar
12.4052
0.29%
Altın
715.33
0.32%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
722.973
0.83%
19ºC
İstanbul
Yağmur 19 C
  Kılıçdaroğlu özeleştiri yaptı

  Kılıçdaroğlu özeleştiri yaptı

  Kılıçdaroğlu gençlere seslendiği konuşmasında kendi partisi CHP'nin de hatalarını sıraladı, 'İslamiyet'i onların tekeline bıraktık' dedi.
  • 28.02.2016 - 10:13

  Kılıçdaroğlu özeleştiri yaptı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara katliamında yaşamını yitiren Ayşegül Pürnek ve Mevlüt Öksüzoğlu ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit düşen Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan’ın ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak için gittiği Kayseri’de Halkçı Gençlik Derneği’nin toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

  İSLAMİYETİ BİRİLERİNİN TEKELİNE BIRAKTIK

  En büyük arzumuz bu ülkenin insanlarının birinci sınıf demokrasiyi tanımalarıdır. Solun en büyük eksikliklerinden birisidir. İslamiyeti de birilerinin tekeline bıraktık, neden tekeline bıraktık. Haram yemek en büyük günahsa ne zamandan beri haramzadeler bir numaralı İslamcı kesildi. Bunu haykıracağız.

  EN BÜYÜK HATA, KILIK KIYAFETLE UĞRAŞMAKTI

  Demokrasi uğruna bedel ödenecekse o bedeli vermeye hazırım. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Her türlü bedeli ödemeye hazırız. Dünyanın en güzel ülkesi, biz bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız, düne kadar kılık kıyafet yüzünden enerjimizi 30 yıl boşuna harcadık, en büyük hatalardan birisiydi. Şimdi başka bir nedenle 30 yıldır mücadele ediyoruz terör yüzünden, bütün enerjimiz gidiyor. Bundan kim nasipleniyor? Bunu genç kardeşlerim oturup düşünsün.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir