Kılıçdaroğlu PKK'nın kaçırdığı Aygün'le ilgili konuştu

Kılıçdaroğlu PKK'nın kaçırdığı Aygün'le ilgili konuştu

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasından sonra il kez konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 'Vekilimizle ilgili kaygı duyuyorum.Biz yarın Meclis'te olacağız. Türkiye bataklığa sürükleniyor. Başbakan hala beni aramadı.' dedi.

İKTİDARIN OTURUP DÜŞÜNMESİ GEREKLİ

NTV'ye konuşan Kılıçdaroğlu, terörün geldiği noktanın düşündürücü olduğunu belirterek, “İktidarın oturup düşünmesi gerekir. Bu yaşananları görmesi gerekir” diye konuştu.

VE ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NU ARADI

Kılıçdaroğlu,“Bunun bilinmesi, iyi tahlil edilmesi ve sorgulanması gerekir. Defalarca izlenen politikanın yanlış olduğunu, bunun çıkmaz bir yol olduğunu söyledik. Ancak CHP olarak en ağır eleştirileri biz aldık. Gelinen noktada iktidarın oturup düşünmesi ve bu yaşananları görmesi gerekir." dedi.

'TÜRKİYE BATAKLIĞA SÜRÜKLENİYOR'

Meclis'in toplanmasına karşı çıkan Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Başbakan da sorunun ‘tek başına çözülmeyeceğini' söylemişti. Buyurun yarın gelin, hep beraber çözelim. Suriye konusunda yanlış politika izleniyor, Türkiye bataklığa sürükleniyor” sözlerini sarfetti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletin vicdanına bırakıyoruz. Biz yarın orada olacağız, söyleyeceklerimizi söyleyeceğiz. Olağanüstü Grup Toplantısı'nda her türlü konuda fikirlerimizi açıklayacağız. Telkinle dış politika olamaz. Tüm siyasi partiler ortak bir uzlaşı içinde olmalıdır.”