Petrol
114.01
0.18%
Euro
17.4904
-0.36%
Dolar
16.6102
-0.43%
Altın
970.92
-0.53%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
343.349
-1.66%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C
  Kılıçdaroğlu: Türkiye AB'den uzaklaştı

  Kılıçdaroğlu: Türkiye AB'den uzaklaştı

  Avrupa'dan gelen heyetle bir araya gelen CHP Lideri, partisinin erken seçime hazır olduğunu söyledi.
  • DHA
  • 27.02.2020 - 11:32

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı David McAllister ve beraberindeki heyeti TBMM’de kabul etmişti...

  CHP Lideri'nin, AP heyeti ile yaptığı görüşmenin detayları belli oldu...

  CHP'YE AB İLİŞKİLERİ SORULDU

  AP heyeti görüşmede, CHP’nin gündemdeki gelişmelere nasıl baktığını öğrenmeye çalıştı. Bu çerçevede Kılıçdaroğlu’na, ilk olarak Türkiye-AB ilişkilerini nasıl değerlendirdiği soruldu.

  Kılıçdaroğlu: Türkiye AB den uzaklaştı #1

  "TÜRKİYE AB'DEN UZAKLAŞTI"

  Kılıçdaroğlu'nun, “Biz her zaman Türkiye’nin AB’ye tam üyelik sürecini destekledik. Ancak üzülerek söylüyorum Türkiye bu hedeften uzaklaştı.” yanıtını verdiği belirtildi.

  Kılıçdaroğlu: Türkiye AB den uzaklaştı #2

  "ERKEN SEÇİME HAZIRIZ"

  İktidarın AB politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu’nun, “yeniden AB yoluna girilmesi gerektiğini” dile getirdiği kaydedildi.

  Erken seçim ihtimaline karşı CHP’nin stratejisin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, seçime hazır olduklarını belirterek, “AB değerlerine sadık olarak, geniş bir demokrasi platformunu kurmak istiyoruz. Bizimle aynı değerleri savunan siyasi partiler var. Yani şu anda Türkiye’de iki ayrı kutup var. Demokrasiden yana olanlar ve otoriter rejimi savunanlar... Ama bu yarıştan demokrasiyi savunanlar galip çıkacak” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir