Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.965
-0.78%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Kılıçdaroğlu TÜSİAD'la görüşecek

  Koalisyon hazırlıkları çerçevesinde, İstanbul sermayesini temsil eden TÜSİAD, önce Kılıçdaroğlu'yla sonra da Bahçeli'yle görüşecek.
  • 15.06.2015 - 11:03
  Kılıçdaroğlu TÜSİAD'la görüşecek

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Ankara'da TÜSİAD heyeti ile buluşacak.

  Kılıçdaroğlu TÜSİAD la görüşecek #1

  YARIN BAHÇELİ'Yİ ZİYARET EDECEKLER

  TÜSİAD heyeti, yarın MHP'yi de ziyaret edecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın saat 14.00'te TÜSİAD heyeti ve saat 16.00'da ise Birleşmiş Milletler Temsilcisi Kamal Malhotra'yı CHP Genel Merkezi'nde kabul edecek.

  kemal

  CHP Parti Meclisi'nin (PM) seçim sonuçlarının ele alınıp koalisyon ihtimallerinin masaya yatırılacağı toplantısı, bugün yapılacak. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi öncesi seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan MHP ve HDP'ye çağrı VİDEO

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  HİÇBİR PARTİYİ YOK SAYAMAYIZ

  "Duygularımızla değil aklımızla hareket etmeliyiz. Devlet önyargı ve kin ile değil, sağduyu ile yönetilir.

  Halkın her kesimi elbette oy kullanacak ama sonuçta demokrasinin gereği olarak çıkan sonucun hepimizin kabulü olması gerekir. Hiçbir partiyi yok sayamayız.

  Eğer biz toplumun her kesimini kucaklarsak ülkede barış ve huzur açısından önemli adımlar atarız.

  SEÇİMDE YÜZDE 40'LIK VE YÜZDE 60'LIK DENGE OLUŞTU

  Seçimde yüzde 40'lık ve yüzde 60'lık bir denge oluştu. Asıl görev yüzde 60'lık bloka düşüyor. Toplumu yok saymayan irade ortaya koymak istiyorsak, 60'lık kitlenin beklentilerine uygun hükümet kurmalıyız.

  Koalisyon tartışmalarında da eski alışkanlıklardan kalan bir izlenim sürüyor. Kim kiminle koalisyon kuracak, konuşuluyor. Bu Türkiye'yi kısır tartışmaların içine çeker.

  Halkımızın çıkarlarını savunacaksak öncelikle ilkeler ve öncelikleri konuşacağız. Bizim önceliklerimiz, ilkelerimiz nedir?

  CAN VE MAL GÜVENLİĞİMİZİ GÜVENCE ALTINA ALMALIYIZ

  Yeni bir perspektif getirmek ve koalisyon tartışmalarının daha sağlıklı bir zemine oturması için bütün siyasal partilere çağrı yapıyoruz.

  Demokrasiyi getiren bir parti olarak toplumun her kesimini kucaklamak bizim temel düşüncemizdir.

  7 Haziran seçimlerinde bu süreç son buldu. Bütün değerlerimizi yeniden nasıl onarmalıyız? Belli kurallardan yola çıkmamız gerekiyor. Can ve mal güvenliğimizi güvence altına almalıyız.

  12 EYLÜL DARBE YASALARI DEĞİŞMELİ

  Eğer biz uygar dünyanın bir parçası olacaksak hukukun üstünlüğünü sağlamalıyız. 12 Eylül darbe yasalarının tamamen değişmesi gerekiyor.

  Yasama ve yargı yürütmenin arka bahçesi olacak. Bu bizim değerlerimizle de örtüşen bir uygulamadır.

  Siyasi ahlak yasası üçüncü konu. Siyasi ahlak yasasının kesinlikle çıkması lazım. Siyasetin etik kurallarının belirlenmesi lazım.

  ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİ BİR KİŞİ KULLANIR

  17 milyon yoksulun olduğu Türkiye'ye kimse güçlü devlet diyemez. Ramazan ve Kurban bayramlarında 2 maaş ikramiye verilmeli.  Cumhurbaşkanı az konuşur öz konuşur.

  Eğer bu iş çığrından çıkmışsa Cumhurbaşkanı mutlak anayasal sınırlarına çekilmeli. Örtülü ödeneği bir kişi kullanır bu kişi de Başbakan'dır. 2 kişi örtülü ödeneği kullanamaz.

  MEYDANLAR GENÇLERE YASAKLANMASIN

  Hiçbir meydan Türkiye'de geçlere yasaklanmamalıdır. Gençler eylemlerini nerede yapacak? Meydanlarda... Gençlerin enerjilerini boşaltmaları lazım.

  Yolsuzluklarla hesaplaşmamız gerekiyor. Çalıp çırpanların artık bu ülkede konuşmaya yüzlerinin olmaması lazım. Ar damarı çatlamış siyaset istemiyoruz."  Görüş Bildir