Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
348.000
3.42%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye gelen görüşme teklifinin ardından iki lider bir araya geldi.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2017 - 09:13

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #1

  Anayasa değişikliği teklifinin 7 gün süren 1. tur görüşmelerinin ardından Kılıçdaroğlu, yakın kurmaylarıyla CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelmişti.

  Yaklaşık 3 saat süren ve bazı MYK üyeleri ile bazı milletvekillerinin katıldığı toplantıda, bazı kurmayların Kılıçdaroğlu’nun önceki konuşmalarını anımsatarak, Bahçeli’den randevu talep edilebileceği yönünde öneride bulunduğu öğrenildi.

  KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞME TALEP ETTİ

  Alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu, Bahçeli ile görüşmeyi bir süredir düşündüğünü belirterek, “Zaten isteyecektim” dedi.

  Toplantı devam ederken MHP Genel Merkezi’ne resmi randevu talebi iletildi. MHP kaynakları, Bahçeli'nin bu talebe olumlu yanıt verdiğini belirtti.

  BAHÇELİ GÖRÜŞMEDEN SÖYLEYECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

  Görüşmeden hemen önce tweet atarak CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bahçeli, "15 Temmuz'da tankın önüne yatan, gökyüzündeki darbeci uçaklara adeta pençe atan kahraman millete makus güvensizlik nasıl yorumlanmalıdır?" diye sormuştu.

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüşmesi başladı VİDEO

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #2

  BİR ARAYA GELDİLER

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Genel Kurulu'nda ilk tur görüşmeleri tamamlanan anayasa değişiklik teklifini görüşmek üzere Meclis'te bir araya geldi.

  BAHÇELİ KAPIDA KARŞILADI

  Bahçeli, Kılıçdaroğlu'un kapıda karşıladı.

  İki lider gazetecileri görüntü verdikten sonra görüşmeye geçti.

  Kılıçdaroğlu'na grup başkanvekilleri Özgür Özel ve Levent Gök de eşlik etti.

  45 DAKİKA SÜRDÜ

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Bahçeli'nin TBMM'deki görüşmesi 45 dakika sürdü.

  Kılıçdaroğlu görüşme sonrası "MHP Türk demokrasi tarihinin çok önemli bir partisidir. Benim şahsen görüşmeye ihtiyacım vardı. Sayın başkanı ziyaret ettim. Lütfedip kabul ettiler. Anayasa değişikliği ile ilgili kaygılarımı paylaştım. Kendisine çok teşekkür ederim" diye konuştu.

  Devlet Bahçeli ise, “Sayın genel başkan gerekeni söyledi" demekle yetindi.

  Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli görüşmesi VİDEO

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #3

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #4

  BAHÇELİ'DEN SERT MESAJLAR

  Kılıçdaroğlu'nun talep ettiği görüşme öncesinde Bahçeli, Twitter hesabından CHP'nin anayasa görüşmelerindeki tutumuna yönelik sert mesajlar vermişti;

  "TBMM’nin çalışmasını engellemeye, milletvekillerinin demokratik ve siyasi tercih hakkını sabote etmeye dönük çabalara da hız verilmiştir. Milletten ümidini kesen CHP yönetimi, milli iradeye çıkan yolları tıkamak ve hatta kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır. TBMM’nde yaşanan kürsü işgalleri, kavga sahneleri, ucuz oyunlar, isnat ve iftiraya varan siyasi söylemler muhataplarını mahcup edecektir."

  Dün Meclis'te partisinin grubunu toplayan CHP lideri, Bahçeli'nin bu sözlerinin hatırlatılması üzerine randevunun iptal edilmeyeceğini belirterek, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" demişti.

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #5

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #6

  BİNALİ YILDIRIM'A SORULMUŞTU

  Görüşme, Başbakan Binali Yıldırım'a da sorulmuş, Yıldırım, "Bu görüşmeyle ilgili görüşüm yok. Ne konuşacaklar bilmiyorum. 1. tur oylama tamamlandı. Ama Sayın Bahçeli'nin açıklamasından ne konuşulacağı belli oldu" değerlendirmesinde bulunmuştu.

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #7

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #8

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #9

  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #10


  Kılıçdaroğlu ve Bahçeli görüştü #11

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir