Euro
10.03
0.03%
Dolar
8.239
0.06%
Altın
485.51
0.15%
Borsa
1.441
0%
Bitcoin
490.028
0.21%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çıkışı

  Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çıkışı

  Kılıçdaroğlu PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV'de inanılmaz bir itirafta bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 27.10.2015 - 14:17

  Kılıçdaroğlu, CHP’nin kuruluş felsefesinde yer alan, anayasanın değiştirilemez ilk üç maddesinin değişikliğine bile evet dediklerini söyledi.

  ANAYASA'NIN İLK 3 MADDESİ DEĞİŞEBİLİR

  Kılıçdaroğlu'nun iktidar oldukları takdirde Anayasa değişikliği yapacaklarını vurguladığı sırada Banu Güven ısrarla "Anayasa'nın ilk 3 maddesi de dahil mi" diye sordu. Kılıçdaroğlu Banu Güven'in sözlerine "Tabii ki, evet" şeklinde cevap verdi.

  Kılıçdaroğlu ndan Anayasa çıkışı #1

  "KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ" DEMİŞTİ

  Kılıçdaroğlu miting meydanlarında Anayasa'nın ilk 3 maddesini değiştirmek isteyenlerin karşılarında CHP'yi bulacağını vurgulayarak "Bunlar bizim en büyük kırmızı çizgilerimizdir" ifadelerini kullanmıştı.

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

  Madde 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

  Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

  Madde 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ayyıldızlı al bayraktır. Milli marşı 'İstiklal Marşı' dır. Başkenti Ankara'dır.

  Madde 4- Anayasanın 1'inci maddesindeki devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2'nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3'üncü maddesindeki hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

  Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çıkışı VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir