Kılıçdaroğlu'ndan Kadir Gecesi mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan Kadir Gecesi mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, tırmanan iç ve dış sorunların çözülebilmesi için ülke insanlarının ötekileştirilmemesi, zorlukları birlikte aşma iradesinin gösterilmesi ve umutların canlı tutulması çağrısında bulundu.

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI

Kadir Gecesi'nin bin aydan daha hayırlı olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, Kadir Gecesi'nin aynı zamanda kandil gecelerinin ve Ramazan ayının yıldızı olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:

''Zira karanlığın yerine aydınlığı, cehaletin yerine bilimi, savaşın yerine barışı, şiddet ve zulmün yerine hukuk ve adaleti, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü öneren yüce Kur'an, mübarek Kadir Gecesi'nde inmeye başlamıştır. Tırmanan iç ve dış sorunlarımızın çözülebilmesi için ülkemiz insanlarını ötekileştirmemeliyiz, zorlukları birlikte aşma iradesini göstermeliyiz ve umutlarımızı canlı tutmalıyız. Bu itibarla vatandaşlarımızın Mübarek Kadir Gecesi'ni en içten duygularımla tebrik eder, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa esenlikler getirmesini dilerim.''