Euro
11.0883
0.08%
Dolar
9.5313
0.33%
Altın
546.78
0.29%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
595.956
-1.45%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Kral Abdullah için Arapça taziye mektubu

  Kılıçdaroğlu'ndan Kral Abdullah için Arapça taziye mektubu

  Osmanlıca'ya karşı çıkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kral Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud'un ölümü nedeniyle Arapça olarak yazılan taziye mektubu yazdı.
  • 23.01.2015 - 18:58

  Kılıçdaroğlu ndan Kral Abdullah için Arapça taziye mektubu #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud’un ölümünden duyduğu üzüntüyü ve dayanışma dileklerini iletmek için Suudi Kralı Salman Bin Abdülaziz-el Suud’a yazdığı taziye mektubu Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne teslim edildi.

  ARAPÇA TAZİYE MEKTUBU

  CHP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud’un vefatı dolayısıyla yazdığı taziye mektubunun Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edildiği bildirildi.

  "CHP OLARAK ARABİSTAN'IN YANINDAYIZ"

  Taziye mektubu Türkçe ve Arapça hazırlandı. Kılıçdaroğlu’nun taziye mektubunda, şu ifadeler yer alıyor:

  "Ekselansları Salman Bin Abdülaziz el-Suud, Suudi Arabistan Kralı, İki Kutsal Caminin Hizmetkârı, Riyad, Suudi Arabistan Krallığı Ekselansları, Suudluların refahı için hayatını vakfetmiş değerli ağabeyiniz, Kral Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Kral Abdullah’a Allah’tan rahmet, size, Suud Hanedanlığı’na ve tüm Suudi Arabistan halkına başsağlığı ve sabırlar diliyor, acınızı yürekten paylaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi adına, bu acı gününde Suudi Arabistan’ın yanında yer aldığımızı bilmenizi isteriz."

  Kılıçdaroğlu ndan Kral Abdullah için Arapça taziye mektubu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir