Euro
10.063
0.91%
Dolar
8.5314
1.24%
Altın
481.72
-0.89%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
405.200
0.47%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Kılıçdaroğlu'ndan 'önüne yattınız' açıklaması

  Kılıçdaroğlu'ndan 'önüne yattınız' açıklaması

  Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Ramazanoğlu'na ettiği hakaretlere ilişkin "Emin olun ben daha hafifini söylemişim" dedi.
  • 13.04.2016 - 22:51

  CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın canlı yayın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Kılıçdaroğlu ndan önüne yattınız açıklaması #1

  ENSAR'IN ÖNÜNE YATTINIZ SÖZÜ

  CHP Lideri, programda kendisine yöneltilen "Ensar'ın önüne yattınız' sözünden tepki aldınız. Sizce haklı mıydı?" sorusuna şöyle yanıt verdi;

  "Hayır. Haber gazetede yayımlandı. Biz hemen oraya kadın vekillerimiz ve parti meclisinden oluşan bir heyet gönderdik. Gittiler görüştüler, kırmadan ve afişe etmeden gidip geldiler. Raporu okuyunca içim kan ağladı. Aileden sorumlu bakan, 'bir kereden bir şey olmaz' dedi. Nasıl anne, nasıl bakan? dedim. Psikologlar dedi ki, bu tarz olaylarda bir kereden bir şey olmaz en tehlikeli söz. Bu laf üzerine emin olun ben daha hafifini söylemişim. Ben susuyorum, 12 Mart- 5 Nisan 3 hafta sonra konuşuyorum. TBMM'de konuşan Lale Akın'ı kim savunacak? Başbakan, Cumhurbaşkanı, bakanlar Ensar'ı savundu? Müsade edin de çocukları ve mağdur aileleri ben savunayım. Evet Ensar'ın önüne yattılar."

  Kılıçdaroğlu'ndan 'önüne yattınız' açıklaması VİDEO

  "KİLİS'TE CİDDİ BİR SORUN VAR"

  Kilis'e roket atıldı, bununla ilgili görüşünüz nedir?

  Kilis şu anda patlamaya hazır bir il konumunda, Suriyelilere ait dükkanlar yağmalandı. Kilis'te ciddi bir sorun var ve bu sorunun aşılması lazım. Aşılabilir mi? Çok zor. Kilisliden çok Suriyeli var Kilis'te.

  Kılıçdaroğlu ndan önüne yattınız açıklaması #2

  KİMLİK BİLGİLERİNİN SIZDIRILMASI

  Kimlik sızdırılma işi CHP İzmir'de kimlikler sızdırıldı mı?

  Tek hedefleri CHP'yi suçlamak. Bilgi işlemin başındaki arkadaşımız Erdal Aksu. Dava dosyasında CHP bile bakmıyor. Pazarlayan satan AKP hükümetinin kendisi. Operasyon yapıldı mı yapıldı. Yargılandı mı yargılandı. Hayatımda bu kadar saçma bir şey duymadım. Teknik olarak kimden çıktığı belli olur. Kimlik bilgileri CHP'den sızsaydı, kadınların kızlık soyadı da olurdu Erdal Bey'e gidin sorun. İsmet Berkan defalarca yazdı, satılıyor diye. AKP il örgütünden yapıldığı bilgisi geldi ama netleşmedi.

  "DOKUNULMAZLIKLARIN KALKMASINI İSTİYORUZ"

  Dokunulmazlıkların kalkmasını istiyoruz. Siyasetçi bedel öder. Biz de bedel ödemekten korkmuyoruz. Diyelim ki herhangi bir milletvekilinin yolsuzluk dosyası çıktı. Bunu kapsamıyor. Bağımsız olmayan yargı, yazarı hapse atıyor; biz de atılmayı göze aldık. Biz dokunulmazlık zırhının ardına asla saklanmak istemiyoruz. Bakanların da dokunulmazlıkları kalksın, mevcut ya da eski bakanlar hangisi olursa. Hiç kimsenin olmayacak. Başbakan dahil."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir