Euro
9.9253
0.02%
Dolar
8.3556
0.09%
Altın
486.63
-0.02%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
326.292
-3.28%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Kılıçdaroğlu'nun Gaziosmanpaşa mitingi

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Gaziosmanpaşa'da halka hitap etti.
  • 15.03.2014 - 16:29
  Kılıçdaroğlu'nun Gaziosmanpaşa mitingi

   

  Kılıçdaroğlu nun Gaziosmanpaşa mitingi #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziosmanpaşa Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına Berkin Elvan ve Burak Can Karamanoğlu için başsağlığı dileyerek başlayan Kılıçdaroğlu, "Bu hafta iki kaybımız oldu, biri Berkin, biri Burakcan. İkisine de Allah rahmet eylesin dedik. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Hiçbir yurttaşımızı ötekileştirmeden, ayırmadan, arkasından kötü konuşmadan ikisine de Allah rahmet eylesin diyoruz. İkisi de bizim çocuğumuz. İkisini de seviyoruz. Ailelerini seviyoruz, onlara saygı duyuyoruz. İkisi de bizim acımız. Onların acılarını paylaşıyoruz. Bir polis arkadaşımız atılan biber gazından ötürü yaşamını yitirdi. İnşallah Elazığ'a gidince ailesini de ziyaret edeceğim. Onun ailesine de başsağlığı diliyorum" dedi.

  Kılıçdaroğlu nun Gaziosmanpaşa mitingi #2

  "GÖREVİN KATİLLERİ BULMAKTIR"

  Yaşanan cinayetlerden önce uyarılarda bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Kuvvetli duyumlar vardı provokasyonlar olacaktı, insanlar yaşamını yitirecekti. Burak Can'ın yaşamı da öyle. Sokakta lambalar, elektrikler kesiliyor, kurşunlar sıkılıyor, 22 yaşındaki bir evladımız yaşamını yitiriyor. Ben soruyorum. Senin görevin katilleri bulmak ve yargı önüne çıkarmaktır. Bunu yapmadığın takdirde iki elim yakanda olacaktır" diye konuştu.

  "İstanbul'un kaderini değiştireceğiz, Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, "İstanbul bizim, Türkiye bizim. Çünkü İstanbul Türkiye demek, Türkiye İstanbul demek. 81 ilden yurttaşımız burada yaşıyor" şeklinde konuştu.

  "HALK ZENGİNLEŞESEK"

  Türkiye'de birçok ilkin CHP'li belediyeler döneminde yaşandığını savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'ye ilk metroyu getiren parti CHP'dir. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de yurttaşlarımız metroya biniyorsa temelini atan parti CHP'dir. Halk Ekmek varsa onu yapan CHP'li belediyelerdir. İlk tercihli yol sistemini getiren CHP'dir. İlk kentsel dönüşümü yapan da CHP'dir. Ama bunu yaparken oradaki yurttaşları varoşa süren bir anlayış değil. İlk kez suyu bedava halkına tahsis eden belediye CHP'li belediyelerdir. Biz halk için çalışırız. Siyasetçi zenginleşiyorsa halk fakirleşiyor demektir. Ben zenginleşmeyeceğim. Bu sözü veriyorum. Halk zenginleşecek" ifadelerini kullandı.

  "81 İLDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ VAR"

  Konuşmasında öz eleştiride de bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  "Biz çoğu zaman Ankara'da oturduk. Millete dedik ki 'Niye bize oy vermiyorsunuz'. Millet de dedi ki 'Bir gel, tokalaşalım, derdimi anlatayım dinle'. Biz biraz ağırdan aldık. Şimdi bunu yapmıyoruz. Hakkari'ye de gidiyorum, Edirne'ye de. 81 ilde Cumhuriyet Halk Partisi var. Bir dönem diyorlardı 'Sivas'ın ötesine gidemez'. Şimdi Pekin'e de gidiyorum, Londra'ya da."

  "BU HÜKÜMET TÜRKİYE'Yİ İÇİNE KAPATTI"

  Hükümetin dış politika tutumunu eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bu hükümet Türkiye'yi kendi içine kapattı. Tüm komşuları ile kavgalı. Bütün komşularımızla iyi ilişki kuruyoruz. Yurtta barış dünyada barış istiyoruz. Bu iktidar döneminde Suriye'de kan akıyor, Müslümanlar birbirini öldürüyor. Başbakanlık koltuğundaki adam Türkiye'den silahları TIR'larla gönderiyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir hükümet Müslüman dünyasında kan akmasına yol açacak hiçbir olayın içine girmemiştir. İlk kez bu hükümet Suriye'de dökülen Müslüman kanının temel sorumlusudur" dedi.

  Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ü kürsüye çağırarak birlikte halkı selamladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir