Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
469.117
-2.57%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Kilis’te ailelere terapi hizmeti verilecek

  Bakan Sema Ramazanoğlu, Suriye'den atılan roketlerle her gün vurulan Kilis'te yaşayan aileler için psikoterapi uygulanacağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 29.04.2016 - 13:54
  Kilis’te ailelere terapi hizmeti verilecek

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, IŞİD tarafından atılan roketlerle bugüne kadar 18 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis’te öncelikli olarak çocuklu aileler olmak üzere tüm vatandaşlara, rehberlik, rehabilitasyon ve psikoterapi hizmeti sunacaklarını söyledi.

  Kilis’te ailelere terapi hizmeti verilecek #1

  Bakan Ramazanoğlu, sabah saatlerinde beraberinde bakanlık yetkilileri ile birlikte Kilis'e geldi. Ramazanoğlu’nun ardından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da Kilis’e gelerek eğitim konusuna ilişkin görüşmeler yaptı. Bakan Ramazanoğlu, Valilik binasında AKP Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ve kentte görevlendirilen 50 sosyolog, psikolog, sosyal destek uzmanı, çocuk psikologu ile toplantı yaptı.

  Kilis’te ailelere terapi hizmeti verilecek #2

  Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Sema Ramazanoğlu, 50 uzman ile birlikte kente gelerek çalışmalara başladıklarını söyledi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un geçen hafta yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından IŞİD’in saldırılarına maruz kalan Kilis’te sosyal anlamda çalışmalar yapılacağını anlattığını hatırlatan Bakan Ramazanoğlu, kentteki tüm ailelerle görüşeceklerini ancak önceliklerinin okul çağındaki çocuklu aileler olacağını kaydetti.

  Kilis’te ailelere terapi hizmeti verilecek #3

  TÜM AİLELERE PSİKOTERAPİ

  Bakan olmasının yanı sıra psikolog olarak da aileleri ziyaret ederek görüşmeler yapacağını kaydeden Sema Ramazanoğlu, hayata geçirdikleri Aile Sosyal Destek projesi (ASTEP) ile her ailenin bir sosyal danışmanı olacağını vurgulayarak şöyle dedi:


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir